Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2007

Dakar 2007

Dakar 2007: šedá klasika, nevyčnívající z řady

Hodnocení uživatelů: / 17
NejhoršíNejlepší 

Image I když jsem se letos poprvé zúčastnil kompletního Dakaru a závod byl pro mne obrovským zážitkem, který mne prostoupil od hlavy k patě, a i když jsem těch dojmů stále plný a už nyní přemýšlím, co udělat pro to, abych byl příště znovu u toho, nemohu se při srovnání letošní trasy i průběhu Dakaru s lety minulými ubránit dojmu, že letošní ročník nebyl ničím výjimečný.

Celý článek...

Tam, u cílové rampy

Hodnocení uživatelů: / 14
NejhoršíNejlepší 

Image 29. ročník Rallye Dakar už je minulostí. V neděli se u Růžového jezera poblíž senegalského hlavního města odehrávala každoroční show, při které všichni soutěžící, kromě těch v těžkých kamiónech, najíždí na cílovou rampu, kde z každého okamžitě spadne únava z tisíců kilometrů nejtěžší rallye světa.

Celý článek...

15. etapa - Je dobojováno

Hodnocení uživatelů: / 15
NejhoršíNejlepší 

Image Ročník 2007 Rallye Dakar je v tuto chvíli již minulostí. Motory dnes zazněly naposledy, ceny pro vítěze jsou rozdány. V myslích nás všech, kteří jsme se postavili na start 29. ročníku nejtěžší rallye na světě, však vzpomínky na tento závod zůstanou navždy. Je nám líto všech těch, kteří neměli tu možnost spatřit cíl. V případě Dakaru si člověk nemůže být jistý ničím.

Celý článek...

14. etapa - už jsme konečně v Dakaru

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Image Noc v Tambakundě jsme strávili za zvuků bubnů. Zpočátku exotický zvuk se časem oposlouchal a tak někteří raději zvolili špunty do uší. V bezprostřední blízkosti bivaku vyrostla u příležitosti rallye menší tržnice. V průběhu odpoledne i večera jsme vídali závodníky, jak nosí nejrůznější dárkové předměty. Když jsme dokončili práce na autě, tak jsem se tam vypravil podívat.

Celý článek...

Aleš Loprais získává v napínavém závěru Rallye Dakar celkový bronz!

Hodnocení uživatelů: / 29
NejhoršíNejlepší 

Image Protože žádný souboj se nevzdává před koncem, Loprais Tatra Team získává díky Aleši Lopraisovi po drtivém a napínavém finiši celkový bronz, to vše ve svém premiérovém startu na nejtěžší rallye světa. Aleš tak pro Tatru získává medailové umístění po čtyřech letech a vrací značku TATRA zpět na samotný piedestal a příčky, kam ostatně Tatra vždy patřila.

Celý článek...

Poslušně hlásím…cíl splněn!

Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Image Tak poslušně hlásím milý národe, že úkol byl splněn a Česká republika měla u Růžového jezera opět po mnoha letech auto v kategorii osobních vozů na cílové rampě!

Celý článek...

15.etapa - popis a výsledky Dakar - Dakar

Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

Image Poslední etapa dává možnost získat několik vteřin, nebo dokonce i jedno, dvě místa v celkovém pořadí. Ačkoliv tato poslední etapa dává každému šanci stát se hrdinou dne, největší význam speciálky Lake Rose je někde jinde. Rozhodně je to konec velkého dobrodružství, které začalo v Lisabonu. A překonání překážek na dlouhé cestě si zaslouží na závěr alespoň fotografii.

Celý článek...

První etapový triumf pro Aleše Lopraise nechává boj o dakarský bronz nadále otevřený

Hodnocení uživatelů: / 14
NejhoršíNejlepší 

Image Etapa z Kayes do Tambacoundy zavedla soutěžní peloton na území posledního státu, Senegalu, a byla svědkem historické události v podobě prvního etapového vítězství pro Aleše Lopraise. Aleš se tak stává po svém strýci Karlovi, Vlastimilu Buchtyárovi, Otovi Měřínském, Tomáši Tomečkovi a Andrém De Azevedovi šestým tatrovákem, který okusil sladkou chuť vítězství na Rallye Dakar.

Celý článek...

13. etapa - buďme rádi, že to máme za sebou

Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Image Včerejší zpráva k Vám směřovala z Mali, dnes již stojíme v bivaku v Senegalu. Posádky obou Tater Letka Racing teamu dnes absolvovaly náročnou etapu z Kayes do Tambacundy. Po dojetí jsme se jednoznačně shodli na tom, že to byla asi nejtěžší etapa letošního ročníku Rallye Dakar 2007. Azevedova Tatra dojela na pátém místě a v průběžném pořadí figuruje na stejné příčce.

Celý článek...

Více článků...