Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2007 Offroadsport tým už je v Africe

Offroadsport tým už je v Africe

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
ImageNáš tým Offroadsport CZ je na Dakaru nováčkem a tak jsme museli a vlastně stále musíme bojovat o místo na slunci. Startovní číslo 457 nedává moc možností se protlačit dopředu, ale pomalu a jistě se nám to daří. První den jsme si museli tvrdě vydřít 76. pozici v náročné 120km dlouhé speciálce. Před námi startovalo nejen více jak 150 aut, ale také 250 motorek.

Písčitá trať byla tedy řádně rozbitá již po nich a auta před námi z ní udělala jednu dlouhou roletu a rozježděné pískoviště. Předjížděli jsme jedno auto za druhým, až jsme se probili k cíli. Autu jsme neublížili (to bylo hlavní) a tak více jak 350km dlouhý přejezd dolů do Portimao jsme si spokojeně vychutnali. Suma – sumárum poskočili jsme o polovinu aut vpřed a to bylo hlavní. Tímto sítem, ale neprošla řada dalších, kteří na úvodní „drsnou“ RZ asi nebudou rádi vzpomínat.

Druhý den bylo vše jinak. Krátký přejezd k RZ a pak krásná horská speciálka o délce 60km. Bohužel opět na trati mraky aut před námi a pokud se někdo rozhodl na úzké trati neuhnout, bylo předjíždění i díky hustému prachu téměř nemožné. I tak jsme celkem slušně zajeli a opět se prodrali o pár míst vpřed. Pak již jen unavující přejezd do Malagy na trajekt a hurá do Afriky! Noc jsme strávili na lodi, ale již ve čtyři ráno byl budíček… Suma – sumárum tento den jsme zajeli 28.místo a to nás hodilo na 61.příčku v celkové klasifikaci! Takže se nám usínalo móóóc příjemně…! Navíc budeme startovat v Maroku z 28.příčky a to je na prašných kamenitých cestách také duležité…

Image

Třetí den začal jak jsem již psal hodně brzo. V pět ráno jsme již byli po snídani a kolem půl šesté již na přístavišti v Nadoru. V 7:52 ráno nás odmávli do 200km dlouhého přejezdu k dnešní speciálce. Ta měla 250km a mimo vyschlých řečišť, které prostě nejsou z dálky vidět nám cestu opět zahalovalo do prachu pár aut, ale hlavně mraky motorek, které jsme začali zhruba po 30km předjíždět. To trvalo až do cíle. Nicméně hlavu jsme neztráceli a jeli si tu svou. Nechtěli jsme rozbít auto a tak to bylo spíše na jistotu. Dakar je daleko a ještě je před námi (doufejme!) hodně kilometrů. I tak se podařilo zajet 26. místo a výrazný posun na 37.místo celkově. Následný přesun 200km do Er Rachidia a okolo šesté, ještě za světla, jsme byli v bivaku. Suma – sumárum? Velká spokojenost a kdyby to tak šlo dál, vůbec si nestěžujeme… !, ale jak říkám, ještě je toho hodně před námi. Držte palce, budeme to ještě potřebovat!

Z Er Rachidie zdraví za celý OFFROADSPORT CZ tým
Míla Janáček

Světlo modeluje

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005)

(Všechny články v kategorii Euromilhões-Dakar 2006)

(Videa z Telefonica - Dakar 2003)

Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je obchodní dům Hocker.cz

Kuchyňské dozy

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení