Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2006

Dakar 2006

Jak to bylo....

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Image Sedíme v Bruselu na letišti, je sedm ráno a čekáme na spoj do Prahy. Afrika je daleko, ale únava pořád zůstává. Martin s Láďou hluboce spí na nepohodlné lavici, naše mediální složka Martin Čech s Norou Grundovou si to vylepšuje alespoň vzájemným tulením, Jirka Čáp kouří v kavárně (má absťák z letadla) a já prostě píšu jednak abych zabil čas čekání a také proto, že vzpomínky je dobré tisknout za čerstva.

Celý článek...

Ivo Kaštan - český motocyklista na Dakaru ... záznam z chatu

Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 
Celý článekDakar.cz / Už pětkrát stál v cíli legendární Rallye Dakar Ivo Kaštan. Jak ve zdraví přežít tisíce kilometrů v písku, prachu a kamení? Chatovali jsme s českým motocyklistou na Lide.cz a přnášíme Vám záznam jeho rozhovoru.

Celý článek...

O stařících, co na to nemají, a taky o pivních všeználcích...

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Celý článekKdyž jsem sledoval, jak se média jakéhokoliv druhu letošnímu Dakaru věnují, měl jsem radost. Internet, televize, noviny, časopisy sice mírně zaostávaly, ale zájem tu byl, a to bylo podstatné. Zaujal mě však novodobý fenomén zpravodajských serverů, a sice diskuzní místnosti. Kdo chtěl, mohl připojit svůj názor. Když jsem se však probíral tímhle vox populi, bylo mi poměrně smutno.

Celý článek...

Konec....!!!!

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Celý článekNěkde v nějaké jiné čertově krabičce, která ovšem zamrzla, což počítače zhusta dělají, mám článek z cesty po Mali a o tom, co se vlastně stalo v Bamaku a všechno kolem bolavých zad Karla Lopraise a o tom, jak jsme se báli, když se Martin Macík sám vnořil do guinejské džungle.

Celý článek...

Dakar 2006 - sumář / motocykly / ...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Dakar.cz / Nastal šťastný den pro všechny zbylé účastníky Rallye Dakar. Vytoužený cíl, slzy štěstí, ale bohužel také slzy smutku. Po cestě dlouhé celkem 9043 km přejelo cílovou rampu u Růžového jezera celkem 93 motocyklů. Mezi nimi i Ivo Kaštan.

Celý článek...

LRT - Dakar 2006 jedna TATRA nedojela, druhá se umístila na 4. místě...

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Na Silvestra odstartoval z Lisabonu 28. ročník dakarské rallye. Letka Racing Team na tento nejtěžší závod vyslal dva soutěžní a jeden doprovodný vůz TATRA. Posádky / TATRA PETROBRAS startovní číslo 513 pilot André Azevedo, navigátor Maykel Vilarta, mechanik Jaromír Martinec. TATRA LIVESCORE startovní číslo 518 pilot Tomáš Tomeček, navigátor Vojtěch Morávek, mechanik Vlastimil Buchtyár. Asistence TATRA Petr Vodák, Geraldo Lima, Ronaldo Pinto.

Celý článek...

Dakar 2006 - sumář / automobily / ...

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Dakar.cz / Po zhlédnutí celého průběhu soutěže tvrdím, že Mitsubishi vyhrálo zaslouženě. Ve formuli 1 existuje pojem package a označuje jakýsi soubor vlastností stroje, týmu, jezdce atd. A právě tenhle balík měli Japonci opět lepší. Jezdci Volkswagenu dokázali vyhrávat jen jednotlivé etapy, chyběla jim větší vyrovnanost výkonů v průběhu závodu.

Celý článek...

Macík si nesplnil sen, přesto byl výborný...

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Před odjezdem na dakarskou rallye snil český závodník Martin Macík o tom, že by se se svým kamionem umístil v elitní desítce. Nakonec se mu to sice o jedno místo nepodařilo, ale přesto mohl být částečně spokojen. Zcela nečekaně se totiž stal druhým nejúspěšnějším českým účastníkem rallye. Jeho slavnější kolegové Karel Loprais a Tomáš Tomeček do cíle v senegalské metropoli vůbec nedorazili. Prvním posádkou jedoucí pod českou licencí v letošním Dakaru byla brazilcko-česká posádka Tatry De Azevedo-Martinec-Justo...

Celý článek...

Dakar 2006 - sumář / kamiony / ...

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 
Celý článek Dakar.cz / Když se podívám na výsledky posledních let, zdá se mi, že ty kamiony musejí být hrozná nuda...stále stejný vítěz, ať už osobně nebo zastoupený týmovou dvojkou... V letech, kdy pořadím na prvních místech míchaly ještě tatrovky, to byly vzrušující bitvy, ale letos to bylo snad až příliš velké sólo. Bylo poznat, že ze skutečně účinné konkurence, schopné pravidelně bojovat o vítězství v etapách, ubyla ta opravdu úderná síla už při administrativních přejímkách...

Celý článek...

Více článků...