Home DAKAR 2006 Dakarskou rallye vede Alphand

Dakarskou rallye vede Alphand

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Celý článek LABÉ (Guinea) - Bývalý slavný francouzský lyžař Luc Alphand se dostal v dakarské rallye do vedení v soutěži automobilů. Do čela se posunul po nehodě dosud vedoucího krajana Stéphana Peterhansela, který po nárazu do stromu zůstal stát na 278. kilometru čtvrteční rychlostní zkoušky a s opravou poškozeného zadního kola mu musel pomoci asistenční vůz. Obhájce prvenství nakonec ztratil více než tři hodiny a klesl na čtvrté místo.

Fotogalerie DAKAR 2006

Na start 12. etapy z Bamaka do guinejského města Labé se už nepostavil Karel Loprais. Pilot kamionu Tatra, který byl na pátém místě průběžného pořadí, se už delší čas potýkal s bolestmi naražených žeber a zad.

Alphand s vozem Mitsubishi vyhrál etapu letos poprvé a vede o 20 minut před Jihoafričanem Ginielem de Villiersem. V soutěži motocyklistů zvítězil další Francouz Cyril Després. Ze ztráty na Marka Comu však ubral jen necelé dvě minuty, takže Španěl stále vede o více než půl hodiny.

"Cesta byla plná děr, bylo to docela nebezpečné. Ale nemusel jsem na nikoho útočit, mohl jsem jet svým tempem," řekl v cíli Coma. Český motocyklista Ivo Kaštan je dvaatřicátý.

Mezi kamiony byl potřetí za sebou nejrychlejší Nizozemec Hans Stacey, celkově je ale nadále bezpečně první Rus Vladimir Čagin.

Brazilský pilot jediné zbývající tatry v soutěži André de Azevedo s českým navigátorem Jaromírem Martincem byli v etapě i celkově čtvrtí, Martin Macík s liazem je jedenáctý. (ČTK)

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker