Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY

Legendární Karel Loprais je zmocněncem Ministerstva

ImageMinistr dopravy Radek Šmerda jmenoval legendárního závodníka Karla Lopraise (62) a šestinásobného vítěze Dakaru v kategorii kamiónů vládním zmocněncem pro oblast bezpečnosti silničního provozu.

Kniha Rallye Dakar 2011 - pohledy do zákulisí Petra Luska

Image Rallye Dakar 2011 už žije jen ve vzpomínkách závodníků a fanoušků, ale od pondělního večera ji připomínají také texty a fotografie jedné krásné knihy. „Dakar 2011“ s podtitulem Pohledy do zákulisí patří k tomu nejlepšímu, co za poslední roky o tomto nejnáročnějším vytrvalostním závodě vzniklo.

Hans Stacey se vrací do kolotoče Rallye Dakar

Image Přípravy na nadcházející Dakar slibují doslova kaskádu zajímavých novinek včetně technických, ale jedna přestupová bomba spatřila světlo světa už v květnu: na Dakar se vrací vítěz Dakaru 2007 Hans Stacey.

Silk Way rally se blíží - jak probíhá příprava týmů

Image Před námi je závod sezóny Silk Way tzv. Hedvábná stezka, a protože je termín rallye posunut blíže k polovině roku, umožňuje týmům nejen testovat, ale v případně nutnosti opravit a připravit stroje na odjezd na DAKAR. Účast na SILK WAY hlásí skoro všechny naše týmy.

Admiral Rábaköz Kupa 2011

Image Úvodní ročník mistrovství ČR, Polska a Slovenska a Zóny Střední Evropy se konal minulý víkend. Letošní třetí ročník, stejně jako každý rok, byl plný zvratů, a to od začátku až do konce.

Český úspěch ve Světovém poháru FIA

Image Nejúspěšnější česká posádka Cross Country Rallye, Miroslav Zapletal - Tomáš Ouředníček obsadila celkově 4. příčku v závodě FIA Světového poháru 30. ročníku Rallye de Tunisie, který byl prvním letošním závodem mistrovství světa konající se na africkém kontinentě.

Rallye Dakar je podnik kategorie XXL

Image Peru je nová země na mapě příštího ročníku Rallye Dakar. Po etapách v Argentině a Chile skončí v lednu příštího roku nejnáročnější motoristický maraton v peruánské metropoli Limě.

V Tunisku vítězí Novický a Rodriguez, Zapletal čtvrtý

Image Závěrečnou etapou dnes byla zakončena tuniská rally. Tato etapa měla nezvyklý charakter - jela se na dva šedesátikilometrové okruhy.

Co se děje na dílně Czech Dakar Teamu?

Image Tak toto je často kladená otázka, všech našich fanoušků a příznivců. Je pravda, že si jisté podrobnosti chceme zatím nechat pro sebe a jak se říká „pod pokličkou“, ale i tak se s vámi rádi alespoň o něco málo podělíme.

Smůla se české posádce stále lepí na paty

Image Včerejší pátá rychlostní zkouška znamenala pro posádku Zapletal - Ouředníček velké trápení. Nejvíce ovšem trpěly ruce Mirka Zapletala. "Začali jsme v rozumném tempu, zhruba na 120km jsme předjeli italskou posádku v Nissanu. O chvíli později se ale kabinou začala linout celkem příjemná vůně.

Ještě jednou Dakar World Tour

Image Praha byla poctěna návštěvou ředitele Rallye Dakar Etienne Lavigneho, který představil nadcházející ročník za účasti všech týmů.Poprvé v historii přiletěla generalita velkého Dakaru do Prahy. Ta se stala součástí tzv. Dakar World Tour, při níž vedení soutěže prezentuje nový ročník týmům a pozvaným novinářům na celém světě.

Více článků...