Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Dakar news Co se děje na dílně Czech Dakar Teamu?

Co se děje na dílně Czech Dakar Teamu?

Image Tak toto je často kladená otázka, všech našich fanoušků a příznivců. Je pravda, že si jisté podrobnosti chceme zatím nechat pro sebe a jak se říká „pod pokličkou“, ale i tak se s vámi rádi alespoň o něco málo podělíme.

Není žádným tajemstvím, že naše Tatry jsou už druhým rokem ustájeny v Bruntále u Martina Kolomého. Určitě si vzpomínate, nebo na našem webu ve fotogalerii najdete fotku, jak Markova Tatra vypadala po příjezdu z Dakaru. Pomačkaná Miss Dakar, nepotřebuje upravit jen vrásky a udělat nový facelift, ale taky vyladit nějaké technické detaily a vylepšení.

Denně se v Bruntále schází naši mechanici Radim se Zdenkem a nejlepší elektrikář široko daleko Jirka. Na Tatře a jejich nových technických parametrech se se svými nápady, konstrukcí a supervizí podílí Marek společně s ředitel konstrukce Radkem Smolkou.

Markova Tatra je na šroubek rozmontovaná a ustavičně se na ni pracuje, tak aby byla připravena v červenci na Silk Way do Ruska.

„Rám už je připraven na lak, pomalu začínáme montovat další komponenty a elektriku. Závoďák bude mít kompletní novou sestavu vzduchu, nové laminátové komponenty, kabinu a další věci, které ale neprozradím. No prostě těšte, se na nový vůz!“ říká s úsměvem mechanik Radim zvaný Mirďa.

Czech Dakar Team