Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2010

Dakar 2010

Napříč Jižní Amerikou

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Image Kniha Dakar 2010: Napříč Jižní Amerikou Vám umožní nahlédnout pod pokličku nejtěžšího motoristického závodu na světě. Výpravná publikace mapuje kompletní českou účast na této jedinečné sportovní události - napříč všemi kategoriemi, až po ty nejlepší. Kromě zasvěcených textů v knize naleznete atraktivní fotografie závodu zasazeného do jedinečného prostředí Argentiny a Chile.

Celý článek...

Bratry spojuje Dakar

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Image Spolumajitel a manažer KM Racing Teamu Martin Pabiška z Jindřichova Hradce absolvoval rallye Dakar již potřetí.Na účastníky letošního již dvaatřicátého ročníku rallye Dakar čekalo 9 030 kilometrů. Osmnáctičlenný KM Racing Team obsadil tři soutěžní kategorie.

Celý článek...

Vzpomínky na Ameriku

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Image Letadlo se s mohutným burácením vznáší nad poledním Buenos Aires, proplouvá věčnou pobřežní mlhou a provede otočku směrem k východu, nad zátoku La Plata.

Celý článek...

Marek Spáčil o Dakaru 2010

Hodnocení uživatelů: / 19
NejhoršíNejlepší 

Image Na britském letišti Heathrow jsme během čekání na letadlo do Prahy vyzpovídali manažera Czech Dakar Teamu Marka Spáčila vracejícího se spolu s většinou svých kolegů z druhé Rallye Dakar na jihoamerické půdě.

Celý článek...

Letka Racing Team - tisková zpráva

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Image Již podruhé hostil jioamerický kontinent právě skončenou nejnáročnější rally světa – Dakar 2010. Letošní ročník byl takový, jaký Dakar být má – náročný. Pořadatelé se poučili z loňské premiéry a letos soutěž prakticky neměla slabé místo. Prašná poušť Atacama dokonale prověřila připravenost všech soutěžících.

Celý článek...

Je to za nimi

Hodnocení uživatelů: / 12
NejhoršíNejlepší 

Image Nejnáročnější motoristický závod světa Rallye Dakar sice úspěšně dokončila méně než polovina posádek, ale těm, kterým se to podařilo, spadl obrovský kámen ze srdce. Jiří Janeček, Viktor Chytka, Roman Krejčí, Oldřich Bražina, Jan Veselý z Czech Dakar Teamu jsou zpět v Buenos Aires!

Celý článek...

KM Racing Team na cílové rampě

Hodnocení uživatelů: / 18
NejhoršíNejlepší 

Image Poslední kilometry šílenství jménem Dakar, má tým KM Racing na jihoamerickém kontinentě za sebou. Štěstí přeje připraveným a tak se v závěrečném účtování můžeme hrdě pochválit za vytrvalost, taktickou vyzrálost a týmovou soudržnost.

Celý článek...

Dvanáctá etapa: V říši rozpáleného písku

Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

Image Czech Dakar Team / Jiří Janeček s Viktorem Chytkou jedou a dělají maximum proto, aby české barvy měly v cíli alespoň jedno auto. V první erzetě se jelo řečištěm a za volant se posadil Jirka Janeček: "Bylo to chvílemi velmi rychlé, místy jsme se řítili i stopadesátkou." Druhá část se jela v prachu a byla plná nenáviděného pískoprachu fesh-fesh. "Nevím o nikom, kdo by měl tyto povrchy rád," komentoval dvanáctou etapu Viktor Chytka. "Všudypřítomný prach se dostane doslova všude. Od začátku Dakaru jsme ho museli spolykat mnoho kilogramů."

Celý článek...

Dakar 2010 - 12. etapa: Celkový souhrn

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

ImageDvanáctá etapa zavedla prořídlé dakarské startovní pole ze San Juanu do San Rafaelu. Na závodníky čekala nejdelší etapa celé rallye o celkové délce 796 km. Závodníci se potýkali s pískem, vegetací prorostlými dunami a úseky s hlubokým pískem fesh-fesh, ale hlavně s vedrem, např. hoši v Toyotě naměřili 70 stupňů. V páteční třinácté etapě mají dakarští jezdci zřejmě poslední možnost zamíchat pořadím.

Celý článek...

Více článků...