Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2010 Letka Racing Team - tisková zpráva

Letka Racing Team - tisková zpráva

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Image Již podruhé hostil jioamerický kontinent právě skončenou nejnáročnější rally světa – Dakar 2010. Letošní ročník byl takový, jaký Dakar být má – náročný. Pořadatelé se poučili z loňské premiéry a letos soutěž prakticky neměla slabé místo. Prašná poušť Atacama dokonale prověřila připravenost všech soutěžících.

Závodilo se od začátku do konce a velmi těsné vítězství Carlose Sainze v kategorii osobních vozidel je toho důkazem.

Letošní ročník znamenal pro Letka racing team bohužel neúspěch v podobě odstoupení obou závodních tater ze závodu. Hned první etapa se stala osudnou Tomáši Tomečkovi – zhruba 15 kilometrů před jejím cílem dostal smyk a převrátil se na střechu. Tomáš vyvázl nezraněn, mechanik Petr Vojkovský s otřesem mozku a navigátor Vojtěch Morávek s vykloubeným ramenem. Tato havárie a zranění členů posádky znamenala konec jejích nadějí na pokračování v závodu.

André Azevedo se po prvních třech etapách usadil na třetím místě průběžného pořadí a měl slibné vyhlídky do dalších etap. Bohužel v závěru etapy do Copiapa se na tatře vyskytla závada na elektroinstalaci a znamenala pro posádku ztrátu čtyř hodin a pokles na šestou příčku. Definitivní konec přišel o dvě etapy později ve speciálce do Iqique, kdy porucha na turbodmychadle a následná oprava způsobila takovou ztrátu, že posádka nestihla projet etapu v časovém limitu a ze závodu byla vyloučena.

Jaromír Martinec