Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE MS Cross Country Rallye Admiral Rábaköz Kupa 2011

Admiral Rábaköz Kupa 2011

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Image Úvodní ročník mistrovství ČR, Polska a Slovenska a Zóny Střední Evropy se konal minulý víkend. Letošní třetí ročník, stejně jako každý rok, byl plný zvratů, a to od začátku až do konce.

V OffroadSportových speciálech se zde vydal Zdeněk Pořízek s Markem Sýkorou v H3, Josef Pelc s manželkou Alenou a Konrad Sobecki s Jakubem Gerberem v Mitsubishi Pajerech.

Páteční den patřil opět přejímkách a prologu. Oproti jiným ročníkům, kdy prology měřily cca 8km, byl letošní prolog prodloužen na 30 km. První tři místa patřili domácím jezdcům, na 5. místě se umístil Zdeněk Pořízek, na 11. místě Josef Pelc a na 13. místě Konrad Sobecki.

Na slunečný sobotní den byly připraveny čtyři rychlostní zkoušky o délce 45, 70, 45, 42 km. A již od prvního úseku se začalo řádně míchat pořadím, kvůli obtížné trati, velké prašnosti, neoznačeným hlubokým dírám v blátě, které nebyly vidět a technickým problémům posádek. Zatímco Korda měl defekt, rumun Casuneanu nechal na poli celé kolo. Fazekas vyvrátil svůj vůz na bok, další závodní speciál vjel do lesa a tzv. hodil boudu.

Ani posádce Pelc/Pelcová se nevyhly problémy. Mitshubishi Pajero najelo do hluboké díry, která ho rozhodila natolik, že skončilo na boku v zavodňovacím kanálu. Posádce se naštěstí nic nestalo. Pomocí hasičského auta, které stálo poblíž, a diváků se podařilo Pajero vytáhnout a Pelcovi pokračovali dále. Po servise, kdy museli mechanici oddělat rozbité přední sklo, pokračovali pouze s brýlemi.

Sobotní, velmi nároční den, dopadl přes všechny útrapy pro naše posádky dobře. Pořízek se umístil na 2. místě, Pel na 9. místě a Sobecki na 11. místě.

Do nedělního dne už nenastoupil Sobecki, kvůli problému se spojkou. Pořízek s Pelcem si drželi své tempo. Nakonec si Pořízek udržel 2. místo a Pelc se umístil na 10. pozici.

A U T O M O B I L Y

1. SZALAY Balázs / BUNKOCZI László
2. POŘÍZEK Zdeněk / SÝKORA Marek
3. KORDA Erik / TÓTH György
4. WLODZIMIERZ Grajek / MROCZKOWSKI Jakub
.
.
7. PŘIBYL Jiří / KULŠTEJN Jiří
10.PELC Josel / PELCOVÁ Alena
14.ULRICH Juraj / ULRICHOVÁ Daniela

Č T Y Ř K O L K Y :

11. ULRICHOVÁ Sandra
12. KYZNAR Václav
14. PITRMOC Josef

OffroadSport.cz