Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY MS Cross Country Rallye Český úspěch ve Světovém poháru FIA

Český úspěch ve Světovém poháru FIA

Image Nejúspěšnější česká posádka Cross Country Rallye, Miroslav Zapletal - Tomáš Ouředníček obsadila celkově 4. příčku v závodě FIA Světového poháru 30. ročníku Rallye de Tunisie, který byl prvním letošním závodem mistrovství světa konající se na africkém kontinentě.

Posádka, která v předešlém závodě v Asii musela pro poruchu motoru svého Mitsubishi předčasně ukončit svoji účast v Abu-Dhabi, přesedlala na tovární vůz BMW X3 a mohla tak úspěšně absolvovat téměř 1600 ostrých závodních kilometrů po rozpálené Saharské poušti.

4. místo celkově, 3. místo v kategorii T1.2 (diesel) v silné konkurenci bylo korunováno navíc odměnou v podobě 1. místa v Premiere Attendance.

Miroslav Zapletal se s navigátorem Tomášem Ouředníčkem posunou v průběžném pořadí MS na 4. průběžnou pozici.

Miroslav Zapletal komentuje: „Je to můj první velký závod Mistrovství světa, který jsem dojel. Cítím, že se naše kondice neustále zlepšuje. Nový závodní vůz X3 si začínám užívat, ale pro další závody budeme muset společně s továrními techniky BMW hledat ještě lepší nastavení. Rallye de Tunisie byl opravdu těžký závod a jsem rád, že se nám podařilo držet krok se světovou špičkou. Jean-Louis Schlesser se tohoto závodu zúčastnil více jak 20x, z toho 6x vyhrál – i proto jsme s naším výsledkem nadmíru spokojeni.“

Tomáš Ouředníček dodal: „ Mimořádně těžký závod, co se týče navigace. Opět jsem si ověřil, že se stále mám co učit. Řada „chytáků“, volná navigace na kurz, projetí WPM bodů, stále mít vše pod kontrolou a maximálně se soustředit – to bylo těžké také díky horkému počasí. Mirek opět potvrdil, že mu písek jde a že je opět ve formě.“

Šampionát pokračuje ve Španělsku (červenec), Maďarsku (srpen), aby se ještě jednou vrátil do Afriky (Egypt – říjen) a vyvrcholil v Portugalsku (listopad).

Výsledky Rallye de Tunisie:

1. Novitskiy (RUS) /Schulz (DEU) – BMW
2. Schlesser (FRA) /Zhiltsov (RUS) – Schlesser
3. Roma (ESP) /Perin (FRA) – BMW
4. Zapletal (CZE) /Ouředníček (CZE) – BMW
5. Tonetti (ITA) /Lurguin (BEL) - Nissan

OffroadSport.cz