CROSS COUNTRY RALLYE

Silk Way rally se blíží - jak probíhá příprava týmů

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší

Image Před námi je závod sezóny Silk Way tzv. Hedvábná stezka, a protože je termín rallye posunut blíže k polovině roku, umožňuje týmům nejen testovat, ale v případně nutnosti opravit a připravit stroje na odjezd na DAKAR. Účast na SILK WAY hlásí skoro všechny naše týmy.

Celý článek...

Admiral Rábaköz Kupa 2011

Hodnocení uživatelů: / 2

Image Úvodní ročník mistrovství ČR, Polska a Slovenska a Zóny Střední Evropy se konal minulý víkend. Letošní třetí ročník, stejně jako každý rok, byl plný zvratů, a to od začátku až do konce.

Český úspěch ve Světovém poháru FIA

Image Nejúspěšnější česká posádka Cross Country Rallye, Miroslav Zapletal - Tomáš Ouředníček obsadila celkově 4. příčku v závodě FIA Světového poháru 30. ročníku Rallye de Tunisie, který byl prvním letošním závodem mistrovství světa konající se na africkém kontinentě.

V Tunisku vítězí Novický a Rodriguez, Zapletal čtvrtý

Image Závěrečnou etapou dnes byla zakončena tuniská rally. Tato etapa měla nezvyklý charakter - jela se na dva šedesátikilometrové okruhy.

Smůla se české posádce stále lepí na paty

Image Včerejší pátá rychlostní zkouška znamenala pro posádku Zapletal - Ouředníček velké trápení. Nejvíce ovšem trpěly ruce Mirka Zapletala. "Začali jsme v rozumném tempu, zhruba na 120km jsme předjeli italskou posádku v Nissanu. O chvíli později se ale kabinou začala linout celkem příjemná vůně.

Zapletal opět útočí

Image Miroslav Zapletal se opět ukázal při úvodním závodě Mistrovství světa FIA Cross-Country Rally Italian Baja 2011, který se uskutečnil na severu Itálie v okolí italského města Pordenone. Tento 18. ročník byl velmi kvalitně obsazen se špičkovou konkurencí.

Přejímky a výsledky prologu

Image BMW X3 i H3 EVO jsou již po přejímkách. Nyní se dolaďují poslední úpravy, ať mohou v 16:30 v plné své kráse vystartovat na 6.5 km dlouhý prolog. Velikým zklamáním je opětovné zkrácení tratí dva dny před startem. Jsou přípraveny jen dvě rychlostní zkoušky, dlouhé 33 km a 22 km, které se opakují.

Offroadsport.cz dnes testuje před Baja Italia

Hodnocení uživatelů: / 3

Image Vrátit se po roce do kokpitu soutěžního vozu, se pokusí zatím nejúspěšnější česká posádka Zapletal - Ouředníček. Tomáš Ouředníček vloni odjel jeden podnik MMČR jako pilot, za volantem Pajera. Mirek si užil několik testovacích kilometrů za volantem Hummeru.

Silk Way Rally 2011 startuje už v červenci

Image

Tradiční podnik Série Dakar tentokrát odstartuje už v červenci, přesněji od 9. do 16. července v ruském hlavním městě s cílem v olympijské Soči.