Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE MS Cross Country Rallye Raid Adventure Team uvádí

Raid Adventure Team uvádí

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Kromě mimořádně úspěšné posádky Juraje a Daniely Ulrichových se pod hlavičkou Raid Adventure Teamu v roce 2010 představila i dvojice jezdců v kategorii "quad", Rudolf Sajan a Sandra Ulrichová, kteří taktéž dosáhli v končící sezóně vynikajících výsledků.

Pro Rudolfa Sajana se první letošní start však skončil nezdarem. Při červencové Baja Carpathia v Polsku mu technické problémy neumožnily dokončit závod a dojet do cíle. Na následující soutěži pořádané Jirkou Přibylem, CCR Příbram, se mu však podařilo přerušit smolnou sérii selhání techniky a tuto soutěž dokončil na vynikajícím čtvrtém místě. Příbramská soutěž však byla i debutem pro mladičkou sedmnáctiletou dceru Juraje a Daniely, Sandru Ulrichovou. Jako jediná zástupkyně něžného pohlaví se tady umístila těsně za svým stájovým kolegou na krásném pátém místě.

Sandra Ulrichová přesedlala na soutěž typu Cross Country Rallye z Quadcrossu, který je náročnější na techniku jízdy, výhodou však je znalost trati a to především díky tréninkům, popisuje základní rozdíly v těchto disciplínách mladá jezdkyně. Cross Country Rallye zase na rozdíl od Quadcrossu nabízí různorodější tratě, více času stráveného za řidítky a hlavně vynikající atmosféru mezi jednotlivými jezdci.

V plné sestavě se Raid Adventure Team představil i na další české soutěži, tentokrát tradičně ve Vsetíně. Internext Rallye Vsetín byla letos vystavena mimořádně silné nepřízni počasí a tak mnoho rychlostních zkoušek bylo zrušeno nebo zkráceno. To však vystoupení slovenské čtyřkolkové dvojice negativně neovlivnilo. Rudolf Sajan si v porovnání s předcházejícím startem polepšil v konečném součtu o jednu příčku, když skončil na bronzové m umístění aby v konečných výsledcích Mistrovství České republiky obsadil čtvrtou příčku.

Na Vsetín dojela Sandra Ulrichová vyzbrojena novou čtyřkolkou. Původní Suzuki s objemem motoru 250 ccm vyměnila za výkonnější čtyřstovku stejné značky. Vsetínská rallye tak byla prvním seznámením se s novým strojem v praxi a zároveň prvním ostrým testem. "Je to pro mne obrovský skok kupředu" hodnotila své dojmy Sandra. "Mám pořád co zlepšovat. Třeba práce se spojkou je pro mne novinkou. Hlavně však musím dbát více na tréninky ať už na vylepšení kondičky či získání jezdeckých dovedností.

V konkurenci s dalšími devíti závodníky, ovšem jen mužského pohlaví se umístila uprostřed na skvělém pátém místě a zopakovala tak stejnou pozici, které dosáhla v Příbrami. Svoji premiérovou účast v Mistrovství české republiky tak zakončila na šesté pozici a porazila mimo jiné i třeba loňského mistra ČR, Tomáše Kubienu, což dává tušit velký potenciál této mladé a nadějné jezdkyně.

Jak hodnotí svoje dosavadní vystoupení, nejmladší člen Raid Adventure Teamu, jezdkyně samotná?

"S výsledky z Příbrami a ze Vsetína jsem velmi spokojená. Mí soupeři mají silnější stroje a daleko víc zkušeností, takže to pokládám za úspěch. Tyto dvě soutěže mi hlavně posloužily na uvedení se do soutěže typu cross country, pochopení zásad a pravidel. Budoucí sezónu plánuji odjezdit pokud možno celou.

Jestliže sezóna CCR pro Danielu a Juraje už skončila a teď se připravují na svou šestou účast rallye Budapešť - Bamako, Sandra a Rudolf mají před sebou ještě jeden náročný podnik a tím je závěrečná soutěž maďarského národního šampionátu v půlce listopadu - Raid of the Champions, který měří neskutečných téměř 800 km, z čehož skoro polovina, 357 km, připadá na rychlostní zkoušky. Na závěr Sandra ještě dodává: " Myslím že ještě pár let potrvá než se dopracuji k lepším výsledkům, hlavně pokud bude stále jezdit v mé kategorii taková osobnost, jakou je Pepa Macháček, z jehož stylu jízdy zůstávám v němém úžasu...

Michal Kostka