Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE MS Cross Country Rallye Africa Eco Race 2011: Vzpomínky na Afriku

Africa Eco Race 2011: Vzpomínky na Afriku

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Poslední stádium třetího ročníku Africa Eco Race se odehrála na území Senegalu, při březích legendárního Růžového jezera - Lac rose. Výsledky dvanácté etapy se do celkového pořadí nepočítaly, 23 kilometrů dlouhý úsek byl krásnou odměnou pro všechny, kteří se dostali až sem.

A nešlo jen o posádky v soutěži. Dakar láká více než jiná africké města. Jeho atmosféru si přišli vychutnat i ti, kterým štěstí nepřálo natolik, aby mohli bojovat o pocty v celkovém pořadí. Vítězové i poražení, na dvou či čtyřech kolech, nikdo nelitoval rozhodnutí strávit přelom roku v Africe, na soutěži která se vrací ke kořenům a podstatě dálkových maratónů. Zapomenuté jsou útrapy a zklamání, zůstávají jen příjemné vzpomínky a touha vrátit se zas.

Willy Jobard (1. místo) - motocyly

"Nádherná soutěž! Na tuto zkušenost nikdy nezapomenu. Bylo to úžasné, s množstvím navigace. Jsem šťastný a hrdý že jsem vyhrál, i když nás motorkářů nebylo mnoho. Byl to velký boj mezi námi a i se sebou samým. Doporučuji všem jezdcům aby přišli a užili si to. "

Norbert Dubois (2. místo)- motocykly

"Z hlediska mezilidských vztahů jsem nikdy nezažil takovou rallye. Jsem nadšen tím, co jsem zažil, hodně jsem se naučil. Zlepšil jsem se v navigaci, naučil jsem se dělat rozhodnutí. Vše bylo perfektně vyvážené, atmosféra byla úžasná. Trasa, bivaky, všechno bylo špičkové. Hned po návratu domů jsem obvolat přátele, za náš tým se v roce 2012 postaví na start dvanáct závodníků! Já se vrátím. "

Jean-Louis Schlesser (1. místo)- automobily

"Museli jsme být ve střehu až do samého konce, vyhnout se chybám. Jsem velmi rád za toto třetí vítězství v řadě, zvláště když úroveň soutěže stále roste. Věděl jsem, že po mých problémech v prvních dvou etapách, bude velmi náročné vyhrát. Musel jsem se opravdu pořádně snažit ... "

Stéphane Henrard (2. místo)- automobily

"Krásná soutěž, kterou jsme i navzdory počátečním problémům v Maroku, dokázali dokončit na druhém místě. Před startem jsme neměli čas na testy a to byl ze začátku náš problém. Dokázali jsme však, že naše auto je jako stvořené pro tento terén. To bylo obzvláště povzbuzující. Velmi rád jsem se vrátil do Afriky, tady je to pravé místo pro takovou rallye. "

Jérôme Pélichet (3. místo)- automobily

"V poslední etapě do Dakaru jsme soupeřili s Midom Abouyoussefom a bylo to fajn. Překvapilo mě, že v Maroku jsme dokázali být ve vedení. Třetí místo za velkými buginami je excelentní výsledek. "

Abdelhamid "Mido" Abouyoussef (4. místo)- automobily

"Úplně poslední etapa byla ohromná. O tom že budeme nakonec čtvrtí se nám ani nesnilo. Základem našeho úspěchu byla vyrovnanost našich výkonů. Afrika je můj kontinent, velmi rád jezdím v písku. Navíc, můj navigátor Mahmoud za celých 6.000 kilometrů neudělal žádnou chybu. To bylo velmi důležité. "

Patrick Sireyjol (5. místo)- automobily

"Jsem rád, že jsem vyhrál poslední měřenou etapu, se Jean-Louis Schlesser i Stéphane Henrardem jsme svedli pěkný souboj. Byla to naše odměna za tuto drsnou ale pozitivní zkušenost. Byla to moje první soutěž s "dvoukolkou", před námi je ještě mnoho práce. Určitě se sem příští rok vrátím protože tato soutěž je vynikající. "

Bruno Oliveira (6. místo)- automobily

"Poslední etapu jsem si užil, ten pocit jízdy vlnami na břehu jezera je nepopsatelný. Splnili jsme si sen, dostat se až k Růžovému jezeru. S výsledkem jsme velmi spokojeni. Soutěž byla podle mého názoru extrémně náročná, ale s fantastickou trasou a nesrovnatelnou scenérií. Naší strategií bylo šetřit auto a vyhýbat se problémům. "

Maksim Kirpilev (9. místo)- automobily

"Byla to naše první africká soutěž a jsme opravdu spokojeni. Užili jsme si všechno - přírodu, africkou zemi, atmosféru v bivaku a samozřejmě soutěž samotnou. S výsledkem jsem velmi spokojen, taktéž i s prvními zkušenostmi s jízdou v písku. Vzpomínám si, jak jsme v Maroku poprvé zapadli a nevěděli jsme co dělat ... Postupně jsme se však učili a získávali zkušenosti. Určitě se příští rok vrátíme. "

Jérôme Bonfils (10. místo)- automobily

"Měl jsem to štěstí startovat na různých soutěžích, žádná jsem ale neměl takové potěšení jako z Africa Eco Race. Po sportovní stránce je to náročná rallye, atmosféra od začátku až do konce je ale výjimečná. Vzájemná soudržnost a ochota pomoci dělají z této rallye oslavu lidskosti. Žádné nekonečné, zbytečné přejezdy k hotelům. Zde hotely nejsou a nikomu to nechybí. To co jsem zažil přesně naplnilo moje očekávání, rozhodně nejsem zklamaný. Pokud se k tomu přidá i dobrý výsledek, co víc si přát? Na Africa Eco Race jsem si připomněl hodnoty, které se vytratily na velkých akcích ... "

offroadsport.blogspot