Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE MS Cross Country Rallye Bílý start s překvapením

Bílý start s překvapením

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Image Dvacet devět vozidel měli možnost vidět stovky diváků v belgickém městě Lommel blízko hranic s Nizozemskem, kde si dali účastníci z těchto dvou zemí sraz před odjezdem na soutěž Africa Eco Race 2011.

Deset dní před startem Africa Eco Race, největší africké rally roku, se belgičtí a holandští soutěžící sešli při velké rozlučce před odjezdem do horké Afriky. Na černém kontinentu je čeká výjimečná, šest tisíc kilometrů dlouhá rally vedoucí Marokem, Mauritánií a Senegalem. Jezdecké i navigační schopnosti posádek budou prověřeny v dvanácti pouštních etapách, na konci jejich 9. ledna čeká legendární Růžové jezero.

V sobotu 18. prosince se téměř tři desítky posádek setkaly pod zubatým sluncem. S devíti vozidly v hlavní soutěži a stejným počtem v kategorii Raid, patří belgicko-nizozemská sestava k nejpočetnějším v třetí edici Africa Eco Race. Chlad sněhu ve kterém se loučili, brzy vymění za horký písek. V něm by bez šancí neměli být Jacky Loomans (Nissan Navara), Noël Essers (MAN TGS) či Hubert Auriol, navigován belgickým přítelem Jean-Paul Forthommeomem.

Třešničkou na dortu bylo potvrzení účasti Stéphane Henrarda, který se na poslední chvíli rozhodl pro start se svojí buggy. "Jsem rád že po týdnech intenzivních jednání mohu potvrdit svůj návrat do Afriky," říká Henrard, kterého bude navigovat François Béguin. "Trasa kterou René Metge připravil vypadá velmi dobře a nepochybně bude plná překvapení. Startovní listina prozrazuje kvalitní a vyrovnané obsazení. Jean-Louis Schlesser je stále mistrem na scéně, ale i my na soutěž vyrážíme s vysokými ambicemi."

Africa Eco Race