Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY MS Cross Country Rallye Středoevropský pohár trucků

Středoevropský pohár trucků

Image Sezóna 2011 se stane zlomová pro maratónský truckový rallysport. Sporadicky se v nedávné minulosti objevily trucky na terénních soutěžích v lokalitě střední Evropy. Na náhradním podniku za Dakar 2008 CEZ, to dokonce byla celosvětová špička. V dalších letech se trucky objevily na maďarské a slovenské Baji.

Česká republika je historicky spjata s účastí trucků na nejtěžší rallye světa – Dakaru. Již za hluboké totality dokázaly trucky, nejprve Liaz a následně Tatra vytvářet image dobrých soutěžních vozů na dakarské rallye. Proto vznikla tato iniciativa právě u nás.

Soutěže Cross Country Rallye FIA - centrální evropské zóny CEZ , které jsou organizovány v Itálii, Maďarsku, Slovensku, Česku a Polsku, přijaly do svých programů taky trucky. V roce 2011 se poprvé objeví pravidelně startu čtyř vybraných rallye ve střední Evropě. Divák a fanoušek bude mít možnost vidět na vlastní oči tyto vozy na trati ve vzájemném souboji.

Týmy dostanou možnost zkoušet vozy, testovat nová technická řešení a soudržnost týmů pro své vrcholné soutěže. Pohárového seriálu se budou moci zúčastnit i týmy, které nejsou schopny dosáhnout na rallye Dakar, či jiné nákladné rallye na mimoevropských kontinentech.

Seriál zahajuje prvním podnikem 6.-8. května v Maďarsku na Rabakoz kupa v Kapuváru a končí 14.-16. října na Baja Slovakia v okolí Dunajské Stredy.

Prosporttrade.cz