Get Adobe Flash player
Home CROSS COUNTRY RALLYE MS Cross Country Rallye Česká Cross Country rallye v roce 2011

Česká Cross Country rallye v roce 2011

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Devátou sezónou pokračuje Cross Country rallye v České republice. V současné době se sestavuje kalendář na příští rok. Ten by se měl sestávat ze šesti podniků, z nichž pouze jeden se odehraje na území naší republiky.

Neustále se nedaří uspořádat u nás soutěž, odpovídající současné úrovni závodění v této disciplíně. Kalendář je sestaven z osvědčených soutěží v zemích střední Evropy tak, že jsou současně zařazeny v seriálu Středoevropské zóny FIA. Naše mistrovství je společné s mistrovstvím Polska a Slovenska. Už tři roky se úspěšně rozvíjí česko – polská spolupráce při účasti na soutěžích a při jejich organizaci.

Mistrovství Cross Country rallye je organizováno pro automobily ve skupinách T1,T2,a nově pohárový seriál v rámci mistrovství pro T3. Jednáme s FASem a organizátory soutěží o zařazení některých podniků do českého poháru pro trucky ve skupině T4 podle FIA.

Již třetím rokem je v mistrovství zařazena taky kategorie Q. Skupina quadů se dělí na třídu s jednou, či dvěmi poháněnými nápravami. Licence na tuto skupinu je buď automobilová, či motocyklová. Seriál soutěží Cross Country rallye je rozdělen na soutěže podle délky selektivních sektorů a to s koeficientem 1 (do 200 km) a 2 (nad 200km ostrých kilometrů). První den soutěže jsou přejímky soutěžících a prolog, který určuje pořadí do vlastní soutěže, která probíhá následující dny.

6.5- 8.5. Rabakoz kupa Kapuvár (H)
26.6- 28.6 Baja Carpathia Rzesow (PL)
21.7- 24.7. Prohun 500 Gyula (H)
9.9- 11.9 Baja Poland Sczecin (PL)
30.9– 1.10. Internext rally Vsetín (CZ)
14.10- 16.10. Baja Slovakia D.Streda (SK)

Marek Chytka