Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2010 Současný i budoucí program týmu ve zbytku soutěže

Současný i budoucí program týmu ve zbytku soutěže

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Image Tým zakotvil ve Vila del Soto nedaleko Cordoby. Po odstoupení ze soutěže se hlavní hybnou silou stalo dostat se co nejdříve domů. Závodní vůz zůstal po opravě pojízdný.Všechna týmová vozidla se přesunou do Buenos Aires od 11. do 12. ledna.

Dojde ihned k odevzdání vozidel do přístavu a 12. ledna odletí první část výpravy, o den později týmový zpravodaj a ostatní členové pravděpodobně až podle původního letového rozpisu.

Dakar2010
Ilustrační foto

Situaci poněkud zkomplikovaly možnosti přebookování letenek, které je prakticky nemožné a beznadějné. Všechny letecké společnosti, které přepravují osoby do Evropy, mají plno prakticky až do konce ledna. Situaci ještě ke konci soutěže zkomplikuje pravděpodobná vlna těch, kdo ze soutěže odpadli později a budou rovněž usilovat o co nejdřívější návrat domů. Nepomohlo ani vyslání týmového zpravodaje do Buenos Aires jako předsunuté hlídky na letiště, po neúspěšném jednání se všemi leteckými společnostmi se vrátil k týmu v noci zpět.

Nouzí však nestrádáme, byť bychom byli mnohem raději v Antofagastě a bojovali v rallye. Pro lidi v Soto jsme se stali hosty a atrakcí zároveň. Nebylo večera bez hovězích hodů pod taktovkou místních specialistů. Pohostinnost, vstřícnost, přátelství, slušností a otevřenost místních lidí nás ještě dlouho bude hřát. Vzhledem k nemožnosti odcestovat z Argentiny dříve proto na provizorní základně v Soto zůstáváme dál.

Jiří Vintr