Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2010 Míra Martinec z Antofagasty / Den volna LRT

Míra Martinec z Antofagasty / Den volna LRT

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image Zdravím Vás opět z bivaku v Antofagastě. Na dakaru je den volna a všude okolo nás se pilně pracuje na závodní technice, aby byla připravená na druhý závodní týden. Ten už ale bohužel proběhne bez nás. Letošní rok jsme si vybrali pořádnou porci smůly a etapa do Iquique pro nás znamenala konec.

Paradoxní je, že vlastní příčinou vyloučení bylo to, že jsme nestihli projet etapu v časovém limitu. Závada na turbodmychadle, kterou jsme museli řešit (s ní souvisela totiž i demontáž mezichladiče vzduchu a jeho čištění), si vyžádala tolik času, že jsme se opět rozjeli až odpoledne a etapu jsme absolvovali za tmy. To nás stálo tolik času, že jsme etapu nestihli projet ve čtrnáctihodinovém limitu.

Dakar2010
Iquique - 8.1.2009 - Ráno v Iquique, foto: LRT

Je to škoda a je to trošku smutné, když vidíme, jak tu všichni zbrojí na další etapy a my si už můžeme akorát tak umýt auto na přejezd do Buenos Aires.

Dakar2010
Míra Martinec

Chci Vám všem moc poděkovat za podporu, chci taky takto veřejně poděkovat Petrovi Vodákovi, Tomovi Fajmanovi a Petrovi Čapkovi z doprovodu – oni jsou ti „neviditelní muži“ v pozadí, bez nichž bychom tu nemohli fungovat.

Stejně tak chci poděkovat Zuzce Nohavicové a Tomovi Kubinovi, kteří sedí „na druhé straně komunikačních kabelů“. Speciálně čtyřhodinový časový posun pro ně znamenal často dlouhé ponocování, abyste měli včas zprávy a za svou obětavost si zaslouží velké díky.

My teď budeme ještě minimálně dva dny následovat rallye (jsme přeřazeni do kategorie asistence) kvůli tomu, že vezeme věci na osobní auto Jeana Azeveda a pak uvidíme, jak se André rozhodne, jestli se už přesuneme do Buenos Aires.

Do Čech přeje pěkný den

Míra Martinec