Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2010 Napříč Jižní Amerikou

Napříč Jižní Amerikou

Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Image Kniha Dakar 2010: Napříč Jižní Amerikou Vám umožní nahlédnout pod pokličku nejtěžšího motoristického závodu na světě. Výpravná publikace mapuje kompletní českou účast na této jedinečné sportovní události - napříč všemi kategoriemi, až po ty nejlepší. Kromě zasvěcených textů v knize naleznete atraktivní fotografie závodu zasazeného do jedinečného prostředí Argentiny a Chile.

Velký prostor je věnován fotografiím úchvatných přírodních scenérií. Kromě atraktivních snímků pořizovaných ze země vás čekají i úžasné snímky zachycené z vrtulníku! Nechte se touto příjemnou formou nalákat na tematickou fotografickou expedici do Jižní Ameriky, kterou v roce 2012 připravuje Institut digitální fotografie a kterou povede několikanásobný účastník Rallye Dakar a autor již dvou dakarských knížek - Ladislav Lála.

Kniha Dakar 2010: Napříč Jižní Amerikou je postavena na atraktivních fotografiích z prostředí nejtěžšího motoristického závodu na světě. Neméně důležitou část publikace představují zasvěcené texty od předních českých odborníků na Rallye Dakar, díky kterým se čtenář poutavou formou dozví množství zajímavých informací. Rozsahem se jedná spíše o fotografickou publikaci, vždyť z celkového rozsahu 240ti stran je fotografiím věnováno více než osmdesát procent.

Dvaatřicátý ročník Rallye Dakar zavedl nejtěžší motoristický podnik na světě již podruhé v řadě na jihoamerický kontinent poté, co se pořadatelská organizace Amaury Sport Organisation krátce po skončení loňského ročníku dohodla s vládami Argentiny a Chile na pokračování.

Velká péče byla při přípravě knihy věnována citlivému výběru a sladění fotografií, podobně jako celkovému grafickému zpracování publikace. Kniha oslovuje nejen příznivce dakarské rallye, ale i všechny fotografy, kteří se zajímají o motoristický sport nebo exteriéry, jaké může nabídnout jen Jižní Amerika. Kromě fotografií motocyklů, čtyřkolek, automobilů a kamionů mnohdy v neuvěřitelných situacích a pozicích totiž kniha přináší i nádherné fotografie atmosféry a exteriérů Argentiny a Chile. Na knížce se mimo jiné podílel i Gerhard Hüdepohl, jehož snímky z prostředí Jižní Ameriky jsou ve světe pojmem.

Na tvorbě knihy se podílelo hned několik spoluautorů, díky tomu pak bylo možno vybrat opravdu pestrou a reprezentativní kolekci fotografií, jejichž jediným kritériem byla zajímavost a kvalita. Kromě tradičních fotografií z písku a prachu, u kterých si budete klást otázku, co se dělo v okamžiku, kdy prachová clona zahalila fotografa, knížka přináší i vděčné záběry z vody a díky spolupráci s renomovanými zahraničními agenturami i atraktivní snímky z vrtulníku.

Kniha Dakar 2010: Napříč Jižní Amerikou je volným pokračováním loňské publikace Dakar 2009: Legenda pokračuje. Ladislav Lála: “Na svůj Dakar s pořadovým číslem 3,5 jsem odjížděl s vizí vydat knihu, která umožní všem čtenářům poznat a pochopit, o čem tato soutěž vlastně je a proč se na ni mnozí účastníci vrací. Pokud se to alespoň trochu povedlo, jsem moc rád.”

V knize naleznete následující kapitoly:

1. Předmluvy velvyslanců Argentiny a Chile
2. Předmluva autora
3. Shrnutí a vše zajímavé z kategorií:
- Motocyklů a čtyřkolek
- Automobilů
- Kamionů
4. Jak se staví:
- Závodní motocykl
- Závodní kamion
5. Tajemství navigace
6. Zajímavé historky a rozhovory (Carlos Sainz, Tomáš Tomeček, Dušan Randýsek, Martin Plechatý)
7. Tajemství argentinského steaku
8. Dakar 2010 - výsledky

Provedení: rozsah 240 stran formátu 300 x 230 mm (plnobarevný tisk na křídový papír v laminované vazbě).

Běžná prodejní cena: 499,- Kč

Autor : Ladislav Lála