Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Dakar news

Legendární Karel Loprais je zmocněncem Ministerstva

ImageMinistr dopravy Radek Šmerda jmenoval legendárního závodníka Karla Lopraise (62) a šestinásobného vítěze Dakaru v kategorii kamiónů vládním zmocněncem pro oblast bezpečnosti silničního provozu.

Kniha Rallye Dakar 2011 - pohledy do zákulisí Petra Luska

Image Rallye Dakar 2011 už žije jen ve vzpomínkách závodníků a fanoušků, ale od pondělního večera ji připomínají také texty a fotografie jedné krásné knihy. „Dakar 2011“ s podtitulem Pohledy do zákulisí patří k tomu nejlepšímu, co za poslední roky o tomto nejnáročnějším vytrvalostním závodě vzniklo.

Hans Stacey se vrací do kolotoče Rallye Dakar

Image Přípravy na nadcházející Dakar slibují doslova kaskádu zajímavých novinek včetně technických, ale jedna přestupová bomba spatřila světlo světa už v květnu: na Dakar se vrací vítěz Dakaru 2007 Hans Stacey.

Co se děje na dílně Czech Dakar Teamu?

Image Tak toto je často kladená otázka, všech našich fanoušků a příznivců. Je pravda, že si jisté podrobnosti chceme zatím nechat pro sebe a jak se říká „pod pokličkou“, ale i tak se s vámi rádi alespoň o něco málo podělíme.

Ještě jednou Dakar World Tour

Image Praha byla poctěna návštěvou ředitele Rallye Dakar Etienne Lavigneho, který představil nadcházející ročník za účasti všech týmů.Poprvé v historii přiletěla generalita velkého Dakaru do Prahy. Ta se stala součástí tzv. Dakar World Tour, při níž vedení soutěže prezentuje nový ročník týmům a pozvaným novinářům na celém světě.

Dakar world tour

Image Jako každoročně, tak i letos vyjeli organizátoři Rallye Dakar, francouzská společnost A.S.O., na turné po velkých evropských městech, aby široké veřejnosti představili připravovaný ročník 2012. Ve složení Marek Spáčil, Martin Kolomý, Jarda Lamač a Jirka Žák jsme se vydali do Prahy na setkání s nimi.

Novinky z Czech Dakar Teamu

Image Dakar 2011 je minulostí a další ročník pouštní rally je před námi. Musíme se všem našim fandům a příznivcům hluboce omluvit, že jsme sem delší dobu nepřinesly žádné novinky.O to větší radost máme z toho, že vás můžeme informovat, že naši kamarádi se pomalu, ale jistě uzdravují.

Nejnáročnější etapa Rallye de Tunisie skončila

Image Dnešní 200 km dlouhá trať v dunových polích měla být podle pořadatelů jednou z nejtěžších etap celého podniku.

30. ročník OiLibya Rallye de Tunisie 2011 a její třetí den

Image Včera zasáhla oázu Ksar Ghilane písečná bouře. Pořadatelé se proto rozhodli napřed zkrátit včerejší etapu na 50 km, a nakonec závodníci neujeli ani jeden km.

Rallye de Tunisie - první závodní den

Image 30. ročník OiLibya Rallye de Tunisie byl dnes zahájen první etapou o délce 296 km, z toho 264 km tvoří měřené úseky. Miroslav Zapletal s Tomášem Ouředníčkem se zatím drží na 4. pozici.

Komplikace Tuniské rally

Image 30. ročník Rallye de Tunisie nezačíná moc pozitivně. V Tuniském přístavu se objevily první problémy v podobě demonstrantů, kteří přes dvě hodiny blokují otevření vrat trajektu, převážejícího techniku.

Více článků...