Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2006 Després a Peterhansel vyhráli nejdelší etapu Dakaru 2006

Després a Peterhansel vyhráli nejdelší etapu Dakaru 2006

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Celý článekKIFFA (Mauritánie) - Francouzský motocyklista Cyril Després na KTM vyhrál dnešní devátou etapu dakarské rallye o 4:07 minuty před Španělem Markem Comou, který se i po nejdelším přejezdu letošního ročníku udržel v čele průběžného pořadí. Jejich výsledky ale zastínilo úmrtí Comova kolegy z továrního týmu Repsol KTM Andyho Caldecotta. Australan nepřežil havárii na 250. kilometru rychlostní zkoušky, která měřila 599 kilometrů.

Fotogalerie DAKAR 2006

Závodníci se na večerní schůzce s pořadateli dohodli, že úterní desátá etapa bude na Caldecottovu počest pro motocykly nesoutěžní. Vedení stáje KTM oznámilo, že nechá na jednotlivých jezdcích, zda budou v rallye pokračovat. "Po rozhovoru se zástupci týmů, jezdců a vedením soutěže motocyklů jsme se rozhodli zrušit úterní etapu," řekl ředitel závodu Etienne Lavigne. Soutěž automobilů a kamionů bude pokračovat podle programu.

Fotogalerie DAKAR 2006

Mezi kamiony dnes vyhrál vedoucí muž průběžného hodnocení Vladimir Čagin s kamazem, jenž bezmála šestisetkilometrovou rychlostní zkoušku zvládl v čase 10:07:41. Brazilský pilot tatry André de Azevedo s českým navigátorem Jaromírem Martincem na něj ztratili více než půl hodiny, třetí byl Martin Macík s liazem. Tatra Karla Lopraise skončila v etapě pátá. Těžkou nehodu měl i Firdaus Kabirov s dalším ruským kamionem Kamaz. Posádka obhájce titulu je sice v pořádku, podle internetové stránky závodu ale musela čekat na pomoc asistenčního vozu. Potíže měl na trati i dosud třetí kamion Nizozemce Hanse Staceyho. V kategorii automobilů zvládl trasu z Nuakšottu do Kiffy nejlépe obhájce trofeje Stéphane Peterhansel z Francie s mitsubishi a v průběžném pořadí zvýšil svůj náskok před týmovým kolegou Lukem Alphandem. Ten dnes dojel o téměř devět minut druhý. Peterhansel, jenž před svým přechodem do automobilové kategorie vyhrál Dakar šestkrát na motorce, díky dnešnímu vítězství překonal rekord Fina Ariho Vatanena. Nyní má na svém kontě 51 etapových triumfů v historii soutěže, 33 z nich nasbíral na dvou kolech. Jednačtyřicetiletý Caldecott, jenž vyhrál třetí etapu, se stal první obětí letošního ročníku náročné pouštní soutěže a celkově 49. v historii. Podle organizátorů si australský jezdec při havárii zlomil krční páteř. V mauritánském písku dnes mělo problémy množství jezdců a posádek. Po dvou pádech skončil v nemocnici i Desprésův týmový kolega Isidre Esteve Pujol ze Španělska, podle organizátorů ale není v ohrožení života. Rallye Dakar pokračuje v úterý desátou etapou, která zavede soutěžící z Mauritánie do Mali. Trasa Kiffa - Kayes měří 333 km, z toho 283 km tvoří rychlostní zkoušku. (ČTK)

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker

Kuchyňské dózy On-Line...

Zahradní osvětlení|Benzínové zapalovače| Kuřácké potřeby|Ocelové šperky|Luxusní dárky|Zapalovače Zippo, Zippo online|Katnevalové masky a kostýmy|Svítidla Cucina VO|Svítidla a osvětlení online|Marathon Paříž-Dakar

Kuchyňská svítidla Cucina...

Zapalovače Zippo Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení