Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2006 Tým X-Raid BMW chce na Dakaru skončit mezi první pětkou...

Tým X-Raid BMW chce na Dakaru skončit mezi první pětkou...

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Celý článekTým X-Raid býval vždy jakousi prodlouženou tovární rukou BMW – nevystupoval přímo jako tovární tým, ale kvalitními výsledky se dokázal prosazovat mezi Mitsubishi a Schlessery velmi agilně, stal se navíc průkopníkem dieselových motorů mezi osobními auty. Dnes je jeho pozice o něco těžší – přibyl velký rival v podobě Volkswagenu, který jde stejně tak cestou naftového pohonu a vyplácí se mu to. Ale BMW X-Raid své ambice nezmenšuje. Šéf týmu Sven Quandt kdysi seděl na dvou židlích, kromě domácí BMW ekipy veleúspěšně kočíroval i tovární tým Mitsubishi a zkušeností má tak na rozdávání. Před časem účinkování týmu X-Raid ukončil i kvůli slábnoucí podpoře továrny, následoval však vyhazov od tří diamantů a Quandt nečekaně svůj tým obnovil. Jeho repasovaná BMW X5 loni neměla Mitsubishi ani Volkswagenu a Nissanu příliš konkurovat, opak byl však pravdou. Al Atajáh i Moterde se zařadili ihned mezi špičku a o slušné umístění je připravily havárie shodou okolností ve stejné etapě.

Fotogalerie DAKAR 2005

Teď už je tedy X-Raid zpět, v plné síle, s novými vozy, atraktivní jezdeckou sestavou, byť s menším ansáblem v pozadí, ale připravený zásadně míchat kartami automobilové kategorie. Novou zbraní bude pro letošek speciál na bázi BMW X3, v němž jsou zhmotněny všechny pozitivní poznatky let minulých. Čtvrtým strojem bude i tentokrát BMW X5, ale vybavený už technologií svých nástupců. Samozřejmě i tentokrát BMW přichází s dvoustupňovým přeplňováním třílitrových šestiválců, které dávají maximální výkon 275 koní a mamutí točivý moment 620 Nm.

Fotogalerie DAKAR 2005

Kdo se za volant nových BMW posadí? Tak především Katařan Nasír Al Atajáh, kdysi úspěšný olympionik ve střelbě, ale už několik let velmi rychlý pilot rally vozů, letos jsme ho vídali i v mistrovství světa produkčních vozů v rally, kde řádil se Subaru Impreza. Dalším do party bude Jihoafričan Alfie Cox. Ano, ten Alfie Cox, kterého jsme tolik let vídali v sestavě továrního týmu KTM. Smrt dvou kamarádů z týmu, Saincta a Meoniho, to už bylo na Alfieho příliš, ale je příjemné, že tento sympaťák z dakarských tratí nezmizel. Třetím jezdcem bude Francouz Guerlain Chicherit, dvojnásobný mistr světa ve freestylovém lyžování. Zkušený Španěl José-Luis Monterde povede čtvrtý vůz, již zmíněný X5, upgradovaný technologií z nových X-trojek.

Fotogalerie DAKAR 2005

Cíle se v obrovské konkurenci nastavují těžko, ale jeden vůz mezi první pětkou a dva v TOP 10 zní z úst Svena Quandta poměrně realisticky. Jiří Vintr

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker

Kuchyňské dózy On-Line...

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení