Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2007 Maratónské etapy oddělily zrno od plev!

Maratónské etapy oddělily zrno od plev!

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 
ImageNaštěstí my jsme tímto sítem prošli bez ztráty květinky… Náročné etapy, které měly navíc „kouzlo“ toho, že mezi nimi nebyl servis, jsou za námi a my jsme stále ve hře! Zdá se to možná málo, ale když míjíte v nekonečných pískách Volkswageny do té doby vedoucího Giniela De Villierse či hned za ním jedoucího „el Matadora“ Carlose Sainze a dalších a dalších, je to víc než dost…

Bohužel jsme po našem výpadku v etapě ze Zoueratu do Ataru, kdy jsme na trati opravovali spojku a tudíž další den startovali až na konci pole, neboť právě od Mauretánie se již startuje systémem kdy jsou osobní vozy promíchány s náklaďáky. Nic naplat, vzali jsme to opět jako na začátku a řešili jedno auto za druhým. Náročná etapa do Tichitu byla nekonečná. Organizátoři nám nedali opravdu ani metr zadarmo a speciálku, která měřila bez pár metrů téměř 600km dojela většina aut za tmy. My jsme to měli díky startu až v jedenáct dopoledne jisté a tak jsme s tím i počítali. Ale nepočítali jsme s tím, že trať plná kamení a písku (co jiného lze v Africe čekat, že?!? :-) ), bude zamotaná tak, že jsme prakticky za celou dobu nezařadili vyšší než třetí převodový stupeň.

Image

Bylo to nekonečné, dvoje duny jsme zvládli bez větších problémů, ale lopatku a výjezdové plechy jsme použít museli. Nicméně to neznamenalo, jako u jiných hodiny kopání, ale jen lehká zaváhání a tak jsme se zde zdrželi opravdu pár minut a jeli dál. Tento nekonečný „trial“ končil 50 km dlouhým kličkováním v hlubokém písku mezi velbloudí trávou a my odečítali již každých 100 metrů. Po dvanáct a půl hodinách jsme dorazili do cíle! Hurá, unavení, ale šťastní jsme v cateringovém stanu padli za vlast někdy okolo půlnoci.

Špinaví, tak jak jsme vylezli z auta, ale věděli jsme, že jsme zase o kus blíže cíli. Naše kličkování bylo i přes dva defekty a výměny kol úspěšné a vyneslo nám 51. příčku z této etapy. Po všech těch předjížděcích manévrech a hrabání se v rozježděných dunách jsme se těšili, že druhý den budeme startovat hned za první padesátkou.

Omyl!

Organizátoři si opravdu dělají co chtějí a tak jsme ráno koukali na startovní pořadí a našli se opět až na konci, přesně tak jako předchozí den…?!?:-( Nic naplat, bojujeme dál. Opět jsme tedy vyráželi po desáté dopoledne a Nema byla více jak 500 km daleko. Celé to byla speciálka, takže jsme měli opět před sebou všechny ty kamióny a „výletníky“, jak říkáme pomalu jedoucím vozům na trati.

Mirek Zapletal, ještě ráno prošel auto. Vyměnili jsme vzduchový filtr, nafoukli odmáčklé kolo z dun, abychom měli do etapy alespoň dvě funkční rezervy a vyrazili na trať.

Prvních dvacet kilometrů bylo náročných, neboť se díky prachu opravdu špatně předjíždělo, ale pak se to roztrhalo a nám se začalo dařit poměrně rychle dostávat dopředu. Oproti té předchozí trati byla tato fantastická. I když náročná a technická a místy opět „trialová“, většinou se dalo jet i v hlubokém písku a kolejích rychle a závěrečných zhruba 100 km po tvrdých štěrkových „skorocestách“.

Kupodivu se nám podařilo dojet do cíle za světla a bylo z toho (alespoň myslím) skvělé 40. místo v této etapě a celkově se opět dereme nahoru a jsme na 55.místě absolutně. Nicméně podstatné je, že jsme stále v závodě a můžeme dál zažívat tu neopakovatelou atmosféru, která okolo tohoto závodu panuje.

Prach, špína, pot, únava… to vše jde stranou! Jediné na co myslíme je přežít další den a dostat se tak opět blíže našemu cíli, kterým je Dakar!

Teď již opět kluci pracují na autě a sčítají rány, které na něm za poslední dva dny přibyly. Doufejme, že vše zvládnou do rána dát do kupy, tak aby auto stálo na startu okruhové speciálky Nema – Nema.

Do čistých a útulných domovů a kanceláří zdraví sice špinavý a unavený, ale přesto spokojený

Míla Janáček, OffROADSPORT CZ

Světlo modeluje

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005)

(Všechny články v kategorii Euromilhões-Dakar 2006)

(Videa z Telefonica - Dakar 2003)

Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je obchodní dům Hocker.cz

Kuchyňské dozy

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení