Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2007 Karel Loprais komentuje z Rallye Dakar

Karel Loprais komentuje z Rallye Dakar

Hodnocení uživatelů: / 11
NejhoršíNejlepší 
ImageDosavadní průběh Dakaru mě příliš nepřekvapil, protože souboj trojice Čagin, mladý de Rooy a Stacey se dal očekávat. Pokud se budou vpředu takto řezat, časem z toho můžou těžit i ostatní, v takovém tempu je vždycky blízko k chybám.

Soutěž si z nové pozice jinak opravdu užívám. První portugalská speciálka byla naprosto fantastická, pořadatelé skvěle vybrali trať a bezvadně zorganizovali přístup k ní. Nikde nebyly žádné zácpy. Jako diváci jsme se navíc dostali hned do první zatáčky a okruh byl tak strukturovaný, že poté stačilo ujít 500 metrů a viděli jsme závěr etapy dlouhé přes 100 kilometrů. Na jednom „fleku“ jsme viděli v obou případech takové divadlo, že jsem se na Dakaru dlouho takto nebavil.

Úvodní startovní rovinka byla velmi rychlá a tvrdá, ale za horizontem následoval „padák“ do první zatáčky, a v ní byl hluboký měkký písek. Hned jsem to klukům volal na start, aby si stihli včas podfoukout kola. Jedině tak mohli situaci zvládnout, a to se jim podařilo. Takový Čagin to neudělal a zdržel se tam několik minut. To ani nemluvím o de Rooyovi, který tam udělal školáckou chybu a bylo vidět, že už příliš nezávodí. Navíc mu buď nefungoval přední náhon, nebo jej ani nenapadlo ho použít, stále se zahrabával hlouběji. Příběh obou továrních Ginafů byl kapitolou samou o sobě. Znovu zbrklé zapadnutí, špatná práce s centrálním dofukováním a nedostatek zkušeností.

Image

To však nemůžu říct o André Azevedovi, jeho průjezd byl fenomenální, je to pan závodník.

Čachry pořadatelů s přeřazováním de Rooye a Bekxe, který byl navíc v předešlé etapě penalizován, na preferenční startovní pozice, to opravdu nepamatuji. Třeba se účelově zrušila etapa, ale tohle se mi nestalo. Uvidíme, čeho všeho se ještě dočkáme. O to víc jsem rád, že oba dva dnes Alešovi v etapě do Er Rachidie neujeli, Aleš je doslova tlačil před sebou. Jen tak dál.

Karel Loprais
Loprais Tatra Team

Světlo modeluje

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004)

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005)

(Všechny články v kategorii Euromilhões-Dakar 2006)

(Videa z Telefonica - Dakar 2003)

Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je obchodní dům Hocker.cz

Kuchyňské dozy

Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení