Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2011 Při střetu s účastníkem rallye zemřel argentinský řidič

Při střetu s účastníkem rallye zemřel argentinský řidič

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Image Dakar není jen o soutěžících, účastníky rally jsou i diváci a pořadatelé, kteří mohou být ohroženi na životě. Jelikož je Dakar i o těchto zprávách, přinášíme jednu z nich.

Argentinec Marcelo Reales zemřel podle tamních médií po kolizi své dodávky s autem argentinského závodníka Aduarda Amora, který se účastní Rallye Dakar. Stal se tak šedesátou obětí slavné pouštní soutěže. Nehoda se stala dnes ráno.

"K incidentu došlo třicet kilometrů po startu dnešní etapy," stojí v oficiálním prohlášení organizačního výboru rallye. "Zraněný byl převezen do nemocnice v Tinogastě, kde bohužel zemřel," napsali funkcionáři.

Argentinská média se neshodují na věku zemřelého. Podle některých údajů mu mělo být 42 let, podle jiných zdrojů bylo Realesovi osmačtyřicet.

Letošní ročník rallye si už vybral oběti i minulý týden, kdy po zásahu elektrickým proudem zemřeli dva dělníci, kteří se v Chile podíleli na organizaci závodu. Po čtvrteční nehodě v dunách u Iquique navíc utrpěl vážná zranění hlavy a hrudníku jeden z diváků. Loni po střetu se závodním autem zemřela v Argentině jedna z divaček.

Dakarská rallye začala 1. ledna v Buenos Aires a končí 16. ledna opět v argentinském hlavním městě.

ČTK