Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2011 Kniha Rallye Dakar 2011 - pohledy do zákulisí Petra Luska

Kniha Rallye Dakar 2011 - pohledy do zákulisí Petra Luska

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Image Rallye Dakar 2011 už žije jen ve vzpomínkách závodníků a fanoušků, ale od pondělního večera ji připomínají také texty a fotografie jedné krásné knihy. „Dakar 2011“ s podtitulem Pohledy do zákulisí patří k tomu nejlepšímu, co za poslední roky o tomto nejnáročnějším vytrvalostním závodě vzniklo.

Je to zároveň třetí publikace, za jejímž vznikem stojí autoři z řad týmu KM Racing. Nenapodobitelná atmosféra pražského klubu Solidní nejistota, zasvěcenost moderátora Vlasty Korce, týmová soudržnost KM Racingu a spousta přátel.

To byl doprovod slavnostního křtu knihy autorů Petra Luska a Pavla Kubíčka. Každý čtenář jistě ocení nádherné fotografie prvně jmenovaného a zajímavý pohled autora textu.

„Jsme určitě neobjektivní a pyšní na tuto krásnou knihu. Přeji, aby se všem líbila,“ říkal Pavel. „Budeme rádi, když si najde hodně čtenářů, a musím říct, že se to Pavlovi hodně povedlo,“ doplnil kolegu Petr.

Autor textu pak vysvětlil, jak ke psaní přistupoval. „Nešlo mi o reportáž a výsledky ze závodu, ale spíš o popis jeho zákulisí jak na trati, tak i v bivaku. Snažil jsem se zachytit běžný život závodníka v extrémních podmínkách pro ty, kdo závod třeba sledují, ale neumí si přesně představit, jak probíhá den za dnem,“ uvedl Pavel.

Fotografie víc dýchají

„Kniha má obrovské plus v téměř čtvercovém formátu. Fotografie se daly na větší ploše víc roztáhnout. Myslím, že tato kniha působí graficky celkově jinak než naše dřívější dakarská díla. Fotky víc dýchají, nejsou tolik nahuštěné a světlo jim určitě prospělo,“ popsal Petr jednoznačné přednosti publikace.

Mohl se tak víc soustředit na portréty jezdců po dojezdu etap, které vypovídají o útrapách soutěže. Textová část je nezvyklá v tom, že je rozdělená do tří sloupců v různých jazycích. Vedle češtiny je kvůli účasti Lukasze Laskawiece, který v barvách KM Racingu získal letos třetí místo v kategorii čtyřkolek, jedna pasáž v polštině.

Třetí sloupec je anglicky. „Když jsem v minulosti dával naše knihy přátelům v zahraničí, viděl jsem, že mají sice radost, ale bylo mi jasné, že si toho moc nepočtou. Takhle to už bude dokonalý dárek,“ dodal s úsměvem Pavel.

PR, kmracing