Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2011 Pokračování Jakeše je nejisté

Pokračování Jakeše je nejisté

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Image Dakarská historie se bohužel opakuje. Ivan Jakeš se během středeční etapy nevyhnul pádu a jeho další jízda je v ohrožení. Slovák v barvách KM Racingu poškodil nádrž a roadbook. Ze svých tří předchozích účastí dokončil Rallye Dakar jen v roce 2009. V letošním ročníku předváděl výborné výkony, před startem v Copiapu figuroval dokonce na skvělém desátém místě.

Podle neoficiálních informací měl slovenský jezdec pád na 254. kilometru spojovačky, kde poškodil svou Yamahu. Motocykl se údajně podařilo provizorně opravit, Jakeš ovšem nefiguruje ve výsledkové listině a panují obavy, že pro něj soutěž skončila.

Jeho stájový kolega David Pabiška absolvoval desátou etapu bez větší problémů. Do cíle dojel na 47. místě a udržel se na jednatřicáté příčce. Nejrychlejší byl Španěl Marc Coma, který získal letos už čtvrtý etapový triumf a na druhého Cyrila Desprese z Francie má v průběžném pořadí luxusní osmnáctiminutový náskok.

Macháček dvakrát vedl

Josef Macháček dojel a páté příčce a celkově je třetí. Čtyřkolkáři si ve středu docela zazávodili. Macháček dvakrát vedl, na čele byl i další jezdec KM Racingu Lukasz Laskawiec a překvapivě i Argentinec Jorge Santamarina, který nakonec urval etapové vítězství. Jeho krajan a lídr soutěže Alejandro Patronelli sledoval všechno z povzdálí a na jeho vedení se nic nezměnilo. Český jezdec se nakonec spokojil s pátou příčkou.

V kategorii automobilů si upevnil vedení Katařan Nasser Al-Attiyah. Dojel sice až čtvrtý, ale i tak předstihl skoro o deset minut Španěla Carlose Sainze. Před loňským vítězem tak má k dobru už více než 12 minut.

Vildman zopakoval deváté místo

Mezi kamiony dojel na výborném devátém místě kamion Liaz stáje KM Racing. Posádka ve složení Vlastimil Vildman, Ladislav Fajtl, Jan Bervic tak zopakovala své úterní umístění a v průběžném pořadí znovu poskočila dopředu. V souboji o čelo mezi dvěma ruskými „kohouty“ stáje Kamaz-Master získal vedení opět Vladimir Čagin, který vyhrál etapu o 21 minut před Firdausem Kabirovem.

Milan Novotný