Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2011 Peterhansel: Byly to pouze moje chyby

Peterhansel: Byly to pouze moje chyby

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Stephane Peterhansel prohlásil, že pouze jeho vlastní chyby ho srazily z boje o vítězství v letošním Dakaru. Celkově byl letos Francouz čtvrtý.

Jezdec týmu X-Raid BMW vyhrál tuto rally již celkově 9krát, z toho 6krát na motocyklu a 3krát v osobním voze. V průběhu prvního týdne Stephane tvrdě bojoval se dvěma VW v rukou Carlose Sainze a Nassera Al-Attiyaha, ale ve druhém týdnu ho potkaly problémy.

Stephane zaznamenal opravdu velký počet defektů, ale podle jeho slov vše začalo už v 6. etapě, kde nemohl trefit jeden kontrolní bod, což ho stálo 7 minut. "Věci nešly tak dobře, jak jsme chtěli. Měli jsme vše potřebné, abychom bojovali v čele. V prvním týdnu se nám to dařilo. Byli jsme pouze pár minut za vedoucím jezdcem, jenže pak se vše obrátilo. Díky mým chybám!"

"Měli jsme pár navigačních chyb a také technické problémy. V konečném účtování jsme na tom úplně stejně jako vloni, čtvrtí. Dakar je velmi těžký, to víme všichni. Musíte se přenést přes všechny nástrahy a chyby, tak vede cesta k vítězství," míní Peterhansel.

I přes frustraci z letošního roku nepřestává Peterhansel věřit, že v roce 2012 bude opět bojovat s VW o vítězství: "Budeme zde opět příští rok. Musíme se zamyslet nad naší strategií a najít cestu, jak ještě zlepšit vůz. Už máme pár nápadů.

rallyzone.autoroad