Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2011 Sainz odmítá, že by byl zklamaný

Sainz odmítá, že by byl zklamaný

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Carlos Sainz, dvojnásobný mistr světa v automobilových soutěžích a vítěz Dakaru 2010, popírá, že by byl zklamaný se třetím místem z letošního Dakaru. Španěl vedl prvních sedm etap.

Sainz po prvním týdnu soutěže vedl, jeho dva velcí rivalové, Nasser Al-Attiyah a Stephan Peterhansel, však ztráceli pouze minimum. Ve druhé polovině rallye ale Carlose postihly problémy a o vedení přišel. Sainz přišel v jedné etapě vinou opravy vozu (rozbitý tlumič), u které asistoval i jeho týmový kolega Mark Miller z USA, o hodinu.

"Ještě předtím, než na Dakar odjedete, tak víte, že to bude nesmírně těžké. Každý Dakar je extrémně těžký, stejně jako byl tento. Nejsem zklamaný, závod se prostě takto vyvinul," říká věčně optimistický Sainz.

"Po dvou těžkých týdnech už toho není moc co říct. Snažil jsem se, jak nejlépe jsem mohl," pokračuje Španěl. Jeho rallye se začala kazit v pondělní etapě, kde dvakrát těsně před koncem zapadl. Toto zdržení stálo Španěla vedení.

Poté se pokusil Carlos o stíhací jízdu, jenže v dunách ztratil další čas navigačními chybami svého spolujezdce, defekty, problémy s převodovkou a nakonec zničeným zavěšením. V součtu to znamenalo, že i když Carlos vyhrál 7 ze 13 etap, tak na vítězného Al-Attiyaha ztratil přes minutu a skončil celkově 3.

rallyzone.autoroad