Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2011 Dakar 2011: X. etapa

Dakar 2011: X. etapa

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Přinášíme shrnutí desáté etapy 33. Dakar Rallye. Na účastníky čeká 868 km. Na většinu z předepsaných kilometrů připadá 686 km dlouhý přejezd. Důvodem tohoto nepoměru má na svědomí přesun startovního pole přes pohoří Andy zpět do Argentiny.

- 227 posádek (103 motocyklů, 16 čtyřkolek, 65 automobilů a 43 kamionů) na startu deváté etapy
- odstoupilo (po předchozí etapě): 14 posádek
- RZ: 176 km
- přejezd: 686 km

Během včerejška stihli členové týmu Volkswagen Motorsport navštívit důl San Jose, kde se loni odehrál příběh záchrany 33 zavalených horníků. Hrdinům z Chile přibyl v albu zážitků další příjemný moment v podobě autogramiády a focení s hvězdami a vedením týmu. Jezdci si na oplátku vyzkoušeli "pohodlí" záchrané kapsle, kterou byli zavalení zaměstnanci dolu transportováni na povrch.

Pro nás bohužel ne příliš radostný příběh Aleše Lopraise se smutným koncem, jsme rozebrali v příspěvku (článek ZDE).

Etapa s bílým peklem na konci

868 km čeká dnes účastníky Dakar Rallye. Na většinu z předepsaných kilometrů připadá 686 km dlouhý přejezd. Důvodem tohoto nepoměru má na svědomí přesun startovního pole přes pohoří Andy zpět do Argentiny. Samotný rychlostní test je posádkám dobře znám z loňského ročníku. Letos se jede v opačném směru. Fiambala - náročný úsek na konci měřeného testu charakteristický bílými písečnými dunami. Posádky ale nevzpomínají na toto místo rády. Pro bílé duny v okolí Fiambaly platí: Jakkoli velký je váš náskok na soupeře, v bílém pekle písečných dun můžete ztratit vše během chvilky!

Pro bílé duny v okolí Fiambala platí: Jakkoli velký je váš náskok na soupeře, v bílém pekle písečných dun můžete ztratit vše během chvilky!

Snad jedině Nasser Al-Attiyah může do dnešní etapy nastoupit s jistým klidem. Právě v prostředí navátých písků v předchozích etapachách získal sklap svého týmového kolegy Carlose Sainze (ESP) a ujal se průběžného vedení. Pro Španěla, v tuto chvíli ztrácí na Al-Attiyaha něco málo přes tři minuty, je dnešní boj o první příčku o to těžší, že startuje jako první před Katařanem a čeká jej nepříjemná úloha "čističe" trati.

Připojená videa

alt alt alt

Autor: Roman Fluxa