Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 Zelený LIAZ je v čele českých kamionů

Zelený LIAZ je v čele českých kamionů

Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

Image Marek Spáčil se probojoval do čela českých kamionů a podařílo se mu přijet do cíle v čele české výpravy. Do třetí etapy odstartoval za Martinem Macíkem, ale v průběhu etapy se mu podařilo Macíkův kamion předjet a vytvořit si dostatečný náskok, který udržel až do cíle.

Zelený kamion Marka Spáčila profrčel cílem na 11. místě a tohle umístění mu upevnilo pozici v celkovém pořadí, kde drží 7. místo. Tímto umístěním se dostává nováček DAKARU 2009 do čela českých kamionů. Co na to Marek Spáčil ? „ Kdybychom nenabrali ten plotek, tak bychom mohli čas ještě zlepšit“ usmívá se Marek a je na něm vidět , že technické etapy mu sedí. Právě zde se prokazují skryté schopnosti jeho speciálu a jeho skvělého jezdeckého umění.

Protože byla etapa opět ve velmi náročném terénu a na mnoha místech se dalo jen z velkými obtížemi předjíždět, přišla zelená LÍZA téměř o brzdy a na dvou kolech měli defekt. Po dojezdu etapy se na ní vrhli týmoví mechanici a vše za cvrkání cikád dokázali napravit . Nad ránem předali vozidlo k dalšímu startu a zkusili si na 2 hodinky ještě odpočinout než vyrazí k další metě .

Bivak třetí etapy byl připraven v areálu bývalého nádraží a tak nebylo místa kde by s písku netrčeli staré koleje a člověk měl pocit , že každou chíli zahouká za ním parní stroj. Všichni v týmu jsou zdraví, ale začíná se projevovat únava. Krajina je opravdu krásná a není problém se potkat třeba se stádem lam.

4. etapa

Z raního brífinku víme, že dnešní etapa bude opět zkrácena pro celkově náročný terén. První polovina trati má být rychlá mezi pískem a druhá polovina má vézt mezi suchými koryty řek, těžké výmoly. Terém byl popsán, jako zralý na těžkou bojovou techniku.

Zuzanka Pršalová