Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 KM Racing po třetí etapě

KM Racing po třetí etapě

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image Celkově by se dnešní den charakterizovat jako smolný a úspěšný zároveň. Smolný v tom, že Martin Macík musel na trati měnit celkem třikrát defekt pneu a to ho stálo minimálně hodinu ztráty. Ivan Jakeš ještě nedorazil do cíle a podle posledních zpráv to vypadá na totální poruchu motoru.

Naopak David s Dušanem se výrazně posunuli vpřed ve startovním poli a Josef Macháček dnešní etapu mezi quady vyhrál. Láďa Fajtl plnil úlohu rychlé asistence, takže pomáhal Martinovi s defekty a ještě teď asistuje Ivanovi s opravou (psáno ve 20,55hod místního času)

Postřehy závodníků:

David Pabiška – „Trať byla dnes super. Měla „endurový“ charakter a to mi sedí. Navigace zcela bez problému a motorka je v pořádku“.

Dušan Randýsek - „Jel jsem na jistotu a vychutnával jsem si bezvadně členitý terén, motorka je zatím spolehlivá“.

Josef Macháček – „Dnešní rychlá etapa byla o odvaze, kam až umí zajít závodník se svojí technikou. Jelikož je moje Yamaha schopna jet až 150 km/hod., tak mi to dnešní vítězství umožnila. Musím ale pro další etapy změnit taktiku, aby mi vydržely pneumatiky, protože mne dnešní etapa stála obě zadní gumy“.

Martin Macík – „Není třeba lámat nad dnešním dnem který patřil pneumatikám Pirelli, hůl. Důležité je, že jsme v cíli a je potřeba se soustředit na další etapy“.

Martin Pabiška