Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 Hotel Hilton zavoněl Argentinou

Hotel Hilton zavoněl Argentinou

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Image Na tiskové konferenci týmu MS rallytruck v salonku Tyrolka pražského hotelu Hilton bylo ve středu 17. prosince opravdu živo.Místa k sezení nestačila a salonek byl plný. Potěšilo nás to, protože v tomto předvánočním období se konala navíc celá řada tiskovek k významným sportovním událostem.

Přijela ČT 4 – sport, Radiožurnál, novináři z tištěných médií, tiskových agentur, internetových serverů i zástupci reklamních agentur, partnerů i sponzorů. Kromě excelentního sestřihu z testování v Senici na DVD s copyrightem profesionálního studia YASCHA design s.r.o. , pro ně byly připraveny i tiskové materiály, fotografie v tiskové kvalitě, týmový kalendář, týmová trička a čepice a hlavně poslední aktuální informace týkající se účasti na rallye Dakar 2009 Buenos Aires – Valparaiso – Buenos Aires.

Úžasným zpestřením bylo malé překvapení – účast bývalého konzula v Argentině pana Jaroslava Kšány, který pro účastníky tiskové konference připravil i ochutnávku argentinského vína spojenou s poutavou přednáškou o charakteru země, geografii, typologii obyvatelstva i gastronomii.

Hosté tak měli možnost ochutnat argentinský Shiraz oceněný zlatou medailí, stejně jako uzenářské speciality, smažené papričky jalapeňos se sýrem, křidýlka s medovou omáčkou či speciální argentinský pálivý aperitiv nebo sladké zákusky. Protože jsme si vědomi toho, že novináři potřebují inspiraci, odnesl si každý host jako vánoční dárek od týmu také láhev vynikajícího argentinského vína odrůdy Malbec.

Bylo to zároveň i malé poděkování všem, kteří nám pomohli. Tak například společnosrt Canon nám za velmi výhodných podmínek pomohla opatřit si poslední novinky z jejich nabídky fotoaparátů a objektivů, které pro nás dovezla z Holandska.

Na tiskové konferenci bylo také oficiálně oznámeno, v jakých rozhlasových stanicích uslyšíte naše zpravodajství – bude to celoplošné rádio Impuls (t.č. nejposlouchanější česká celoplošná stanice) a také liberecké rádio Dobrý den. Zpravodajství se objeví mimo jiné také na stránkách www.play.cz a pochopitelně i na týmových stránkách a dalších serverech.

Tuto neděli – 21.12. – bude v Olomouci probíhat zkušební přenos dat a technická zkouška celého satelitního řetězce, který bude tým používat ke zpravodajství. Chystáme ještě další překvapení. A také se pečlivě chystáme na překvapení, které nám postaví do cesty neznámá a úžasná Argentina a Chile. Nebude jich málo – nejsušší poušť na zeměkouli Atacama, převýšení až nad hranici 5000 metrů nad mořem (v Himálaji nazývaná „hranice smrti“), pampy se zrádnými koryty řek nebo pověstný vražedný „Patagonský vítr“.

Všichni přítomní se s hosty přátelsky rozloučili s přáním dobrého větru do plachet. Vždyť i původní jméno osady na pobřeží Atlantského oceánu na místě dnešního Buenos Aires, založené v roce 1536, bylo „Puerto de Nuestra Seňora Santa María del Buen Aire“ – „Přístav naší nejsvětější Panny Marie dobrého větru“.

Standa Berkovec