Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 Soutěžní karavana Dakaru úspěšně připlula do Buenos Aire

Soutěžní karavana Dakaru úspěšně připlula do Buenos Aire

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Image Pouhé dva týdny trvalo lodi Grande Benelux přepravit kompletní flotilu asi 700 vozidel do přístavu u Buenos Aires. V přístavišti už čekají všechna vyložená na příjezd posádek. Byl to impozantní pohled na všechny závodní, doprovodné, novinářské i pořadatelské vozy (včetně sanitek, televizních aut i VIP návěsu) vzorně seřazené na molu přístavu v Le Havre.

Nezasvěcený divák začínal tušit faktické rozměry dakarské rallye, ač právě ony ohromí nováčka právě až v prvním bivaku. Přístavní zřízenci si s náročnou technikou vzorně poradili a všechna vozidla už jsou vyskládaná v argentinském přístavu.

„Museli jsme v kabině nechat návod, jak nastartovat naše auto, aby se s ním dalo zajet do lodi a vyjet zpět. Ovládání závodní techniky je velmi specifické, vždyť třeba plné prošlápnutí plynu při zcela studeném motoru může hnací agregát nenávratně poškodit. Takže třeba tuhle funkci jsme na autě omezili, k běžné manipulaci s vozem po přístavu by to však mělo stačit. Na Tatry se už všichni těšíme,“ podotkl Aleš Loprais. Celý tým odlétá 28. prosince večer z vídeňského letiště přes Madrid do Jižní Ameriky.

Vyzvedávání vozidel proběhne 30. a 31. prosince a až do 1. ledna probíhá druhá část přejímek. První, logistickou část jihoamerického Dakaru tedy, jak se zdá, pořadatelé zvládli.

Jiří Vintr