Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 Volkswagen na své cestě po moři do Argentiny

Volkswagen na své cestě po moři do Argentiny

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Image Předčasný začátek rallye Dakar 2009... V úterý 2.12.2008 se vydalo více než 700 aut rallye - z toho 22 hotových naložených servisních automobilů týmu Volkswagen – na cestu lodí "Grande Benelux" z Le Havre do Buenos Aires, aby tak odstartovali nejdelší, nejtěžší, nejnáročnější..., ale zároveň nejkrásnější rallye světa... rallye Dakar.

Nákladný transport obrovského „družstva“ rallye přes Atlantik je nutný, protože nejdelší a nejtěžší závod světa poprvé vede skrz Agentinu a Chile.

„Naloděním servisních vozů do Argentiny padl v podstatě první startovní výstřel pro rallye Dakar“, řekl ředitel Volswagenu Kris Nissen. „ Náš tým má auta a kompletní vybavení perfektně připravené pro nejtěžší týdny roku, které nás díky této vyzývající rallye očekávají začátkem ledna. Ale nejen krajina je nová: Technické a administrativní přejímky a cesta po moři znatelně zkrátily dobu příprav. Tým toto ale perfektně srovnal a jako obvykle se pečlivě připravil.“

Tým Volkswagenu absolvoval společně s mnoha evropskými účastníky 26. a 27. listopadu předběžné technické přejímky v Le Havre. Následně byla skoro všechy týmová auta, včetně doprovodných kamiónů MAN a dalších vozidel především terénních modelů Touareg V6 TDI a Transporter s náhonem na všechna kola, v úterý dopoledne naloděna na loď „Grande Benelux“, která je v Buenos Aires očekávána 16.12.2008.

Čtyři ostré Touaregy Volkswagen (Carlos Sainz/Michel Périn, Giniel de Villiers/Dirk von Zitzewitz, Mark Miller/Ralph Pitchford a Dieter Depping/Timo Gottschalk) budou do Jižní Ameriky přepraveny letecky za dva týdny.

Image

Obsáhlá týmová logistika je rozdělena do 11-ti kamionů

S odjezdem 4 doprovodných kamionů MAN, 4 dalších kamionů s vybavením pro servis a podporu a tří závodních kamionů „rapid asistance“, v minulém týdnu byla uzavřena kompletní logistická příprava týmu Volkswagen na dvoutýdenní pouštní klasiku. Asi 60 tun náhradních dílů, nářadí a dalšího vybavení pro 80 členů týmu budou poslány přes moře – od akuvrtačky, přes stany až ke kartáčkům na zuby. „Premiéra v Jižní Americe znamená také velkou výzvu pro logistiku. Vše, co bude během rallye potřeba, muselo být naplánováno do nejmenších detailů a optimálně uloženo pro dlouhý transport, „ říká manažer týmu Peter Utofl. Veškerou techniku, kterou jsme poslali přes oceán, bychom si měli vyzvednout 28. prosince 2008 v přístavu v Buenos Aires.

Eva Vaverková, Dakar.cz