Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 OFFROADSPORT.CZ úspěšně absolvoval technické přejímky

OFFROADSPORT.CZ úspěšně absolvoval technické přejímky

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image Ve francouzském přístavu Le Havre právě proběhly technické přejímky všech evropských účastníků rally DAKAR 2009.OFFROADSPORT.CZ se jako jeden ze dvou českých zástupců zúčastní nejtěžší rally světa v nejprestižnější kategorii automobilů T1.

Vůz Mitsubishi Strakar se startovním číslem 340, pilotovaný úřadujícím mistrem republiky Miroslavem Zapletalem, bude mít oporu v soutěžním kamionu MAN (startovní číslo 569), zabezpečujícím tzv. rychlou asistenci. Tým dále doplňuje speciální kamion VOLVO 6x6 (číslo 885), který je plně naložen potřebnými náhradními díly. Hmotnost tohoto kamionu je bezmála 23 tun!

„Všechny vozy našeho týmu prošly přejímkami naprosto bez výhrad. Díky usilovné a poctivé práci našich techniků, bylo vše správně připraveno pro montáž řady bezpečnostních zařízení, a tak po nalepení startovních čísel a povinných reklam nic nebránilo kontrole a zaplombování části motoru technickými komisaři.

Projetím konečným kontrolním stanovištěm jsme ukončili přejímky a všechny naše vozy jsme přemístili do cca 25 km vzdáleného přístavu. Poté byl náš závodní vůz naložen do kontejneru Za příplatek jsme zvolili kontejner, do kterého jsme přidali speciální protivlhkostní chemikálii, aby se motoru a elektronice nic nestalo ani při téměř měsíčním pobytu na moři “ komentuje pilot Miroslav Zapletal, který se osobně přejímek zúčastnil.

Image

„Všichni francouzští kontrolní technici byli velmi příjemní a přejímky probíhaly ve velmi přátelské atmosféře . Sám ředitel soutěže Etienne Lavigne se s námi pozdravil a strávili jsme spolu krátký čas v družném hovoru.“

Tým bohužel neminula velmi nepříjemná příhoda. Po návratu z doků členy týmu čekalo nepříjemné zjištění, že jejich karavan, který byl zaparkován v těsné blízkosti areálu, byl vykraden. Po rychlém ohledání, bylo zjištěno, že zmizela GPS navigace a bohužel také některé platební karty. Navíc byl poškozen zámek u předních dveří, takže kromě zablokování karet a koupě nové navigace, čeká Mirka Zapletala po návratu také nákladná výměna zámků.

Po více jak 1700 km dlouhé cestě je již celý tým opět doma. Několik dnů na vydechnutí po mnoha nesmírně vyčerpávajících týdnech příprav si opravdu všichni zaslouží.

V dalších dnech čeká tým společné fotografování, řada rozhovorů a tiskových konferencí.

Celý tým OFFROADSPORT.CZ odlétá 29.12. z Vídně do Buenos Aires a na tentýž den odpoledne chystá rozloučení s fanoušky v Brně.

Jarka Maierová, OFFROADSPORT.cz