Get Adobe Flash player
Home

Mirek Zapletal je zpět s továrním vozem BMW

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Image Ano, je to tak. Mirek Zapletal spolu s Tomášem Ouředníčkem se opět po 15 měsících vrací zpět do závodního kokpitu, a né jen tak ledajakého. Je jím BMW X3, které bude brázdit rychlostky Italian Baja a Rallye de Tunisie, neboť Mitsubishi L200 Strakar je od 3. března na palubě lodi, která směřuje do Dubaje.

Jelikož se chce Mirek s Tomášem zúčastnit světového šampionátu CCR a kvůli absolutně nestíhatelným prvním třem závodů svěťáku ( Italian Baja (17. – 20. 3.), Abu-Dhabi Dessert Challenge (30. 3. – 7. 4.) a Rallye de Tunisie ( 1. 5. – 6. 5.), si Mirek pořidíl nový konkurenceschopný speciál do své stáje.

BMW X3 je původem z továrního týmu X-Raid. Do tohoto vozu ještě před pár lety usedal i výherce letošního DAKARu Katařan Nasser Al Attiya. V ČR je tento vůz jediný a první na takové úrovni. Na voze se dokončují poslední opravy a zároveň se mu dává nový kabát.

„Akce BMW X3 byla velmi rychlá, ze dne na den jsme se totiž pevně rozhodli, že pojedeme celý seriál svěťáku. Proto bylo nutné sehnat rychle a kvalitně nový speciál. A to se nám, doufám podařilo. Tyto tři úvodní závody bereme jako zkoušku našeho zdraví a také psychiky. Absolutně netuším, jak se nám bude dařit a co se nám bude honit hlavou, až znovu usedneme po tak dlouhé pauze znovu za volant. Věřím, že vše bude opět klapat, tak jak má a navážeme na naše úspěchy z roku 2009. „ prozradil Mirek Zapletal.

offroadsport