Get Adobe Flash player
Home AKTUÁLNÍ ZPRÁVY Dakar news 5. etapa ukončila rally Orpi Maroc 2005

5. etapa ukončila rally Orpi Maroc 2005

Celý článek 5. etapou dnes skončila rally Orpi Maroc, které se účastnila i posádka Letka Racing Teamu Tomáš Tomeček, Vojtěch Morávek, Michael Tanaka. Náš tým se na rally přihlásil spíše z tréninkových důvodů. „Maroko bereme jako dobrou průpravu pro příští ročník Dakaru. V těžkém a rozbitém terénu jsme si mohli otestovat jak vlastnosti našeho vozu Tatra, tak souhru členů posádky. A to bylo naším hlavním cílem.

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Domů si vezeme nové poznatky a zkušenosti. Kategorii kamiónů se nám podařilo vyhrát, jsme si ovšem vědomi toho, že zde chyběla kvalitní konkurence. Přesto nás vítězství těší,“ zhodnotil rally Tomáš Tomeček.

A jaká byla poslední etapa? Podle slov Tomáše Tomečka byla velmi nevhodná pro kamióny. Trať byla úzká a hodně zatáčkovitá, vyžadovala časté změny tempa. „Některé zatáčky jsme projížděli nadvakrát. Etapa se mi nelíbila.“

Dnes večer proběhne vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Mezi motocyklisty zvítězil Isidre Pujol Esteve na KTM a v osobních autech posádka Bruno Saby a Michel Perin s vozem Volkswagen. V kategorii kamiónů si pro vítězství dojel Tomáš Tomeček, na druhém místě skončil Unimog s pilotem Raymondem Louinem (start. č. 301) se ztrátou 6 h. 38 min. a třetí dojela se ztrátou 18 h. 32 min. a 12hodinovou penalizací Elizabete Jacinto s Renaultem (start. č. 300). Posádka Tomáše Tomečka se v absolutní klasifikaci automobilů (tzn. osobní i nákladní) umístila na 23. místě. Zítra vyrazí Tomáš Tomeček a Vojtěch Morávek s vozem Tatra po vlastní ose zpět do České republiky. Absolutní pořadí v kategorii kamiónů: 1. Tomeček (302 - Tatra) 22h 55 26" 2. Louin (301 - Unimog) 29h 34 08" 06h 38 42" 3. Jacinto (300 - Renault) 41h 27 55" 18h 32 29" Zuzka Nohavicová

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker