Get Adobe Flash player
Home ENDURO, CROSS COUNTRY Czech Enduro Championships První závod série Czech Enduro Championship

První závod série Czech Enduro Championship

Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Image V sobotu a neděli 14. – 15. dubna, o tomto víkendu se uskutečnil nedaleko za českými hranicemi, v sousedním Polsku poblíž měst Zlotoryja a Nowy Kosciol první závod ze série Czech Enduro Championship – Computer system. Tentokrát se pořádající Vojenský Offroad klub, ani agentura CPA nemuseli obávat sněhových přeháněk nebo padlých stromů a tak jim zbylo více síly na zorganizování tohoto závodu.

O tom, že se jim podařilo postavit ve spolupráci s místním klubem opět krásnou a náročnou trať, svědčí mimo jiné i fakt, že se na start postavilo více než 280 závodníků z Česka i Polska.

Nechyběla zvučná jména a to jak na straně Čechů, tak i Poláků. Silné obsazení dávalo tušit že souboj na trati bude nelítostný.
Startovnímu poli vévodili v " mistrovských kategoriích " bratři Kuklíkové a ve třídě E1 Martin a v E3 Vít, bývalý mistr světa a loňský mistr Evropy Roman Michalík, startující za Motoklub Chrastava, stejně jako třeba Karel Scheder, Bohumil Poslední, Lubomír Vojkůvka, nebo Vladimír Janouš.

V sobotu se trasa skládala z celkem 80-ti kilometrového okruhu, který soutěžící museli zdolat celkem třikrát, jehož součástí byl jeden opravdu překrásný enduro test a dva cross testy.
Enduro test byla klasika jak má být. Náročné výjezdy se střídaly s technickými pasážemi a tak si stovky očí přihlížejících diváků opět přišly na své.
Nejinak tomu bylo na dvou cross testech, z nichž jeden se jel na motokrosové trati a znovu stovky lidí přihlíželo kterak si kluci v přilbách poradí třeba s nabroušeným „dvojskokem“ nebo spoustou krátkých či dlouhých skoků, efektních výjezdů a prudkých sjezdů. Určitě si všichni fandové tohoto sportu přišli na své a nelitovali projetých kilometrů.

Image

V neděli pak všechny čekala stejná trať, složená však již jen ze dvou okruhů a tak po náročném víkendu stanuli na stupních vítězů, již dříve zmiňovaní bratři Kuklíkové v kategorii E1 a E3, Roman Michalík v E2. Stupně vítězů doplnili Martin Gottvald a Jakub Horák ve třídě E2 Michal Rudolf a bratr Martina Gottwalda, Zdeněk.
V nejsilnější třídě vystoupili na stupně vítězů ještě Bohouš Poslední a Karel Scheder.

Sobotní výsledky se téměř nelišily od nedělních, pouze v kategorii E1 si vyměnili své místa Jakub Horák s Martinem Gottvaldem
Velkým překvapením je vítězství Ládi Janouše na jeho vývojovém stroji Husaberg v kategorii Veteránů.

Ani tentokrát jsme se však nevyhnuli drobným zraněním, ale naštěstí jsou všichni havarující jezdci v pořádku a žádný z nich nemusel být hospitalizován s něčím závažnějším.
To však k tomuto sportu neodmyslitelně patří a tak popřejme zraněným brzké uzdravení a opětovný návrat za soutěžní řidítka.

Nejbližší akce, na kterou Vás samozřejmě tímto zveme je 2. díl Mistrovství České republiky v Cross country dvojic a šampionát pro bezlicenční Shell Adventure Cup, jedoucí se opět u našich zahraničních kamarádů z Polska , tentokrát ve vyzkoušené Olzsyně (40km z Frýdlantu). Tento areál je mezi závodníky dostatečně znám a tak není třeba jej dlouze představovat. Veškeré doplňující informace k cestě naleznete na www.ceskeenduro.cz

Tomáš Uruba, www.dakar.cz