Get Adobe Flash player
Home ENDURO, CROSS COUNTRY Czech Enduro Championships Cross country dvojic má první vítěze

Cross country dvojic má první vítěze

Hodnocení uživatelů: / 11
NejhoršíNejlepší 

Image Předposlední březnový víkend se v Offroad areálu Podbořanech uskutečnila velkolepá show. Více než dvě tisícovky diváků zde měly možnost shlédnout českou špičku motocyklového Enduro sportu. Mezi jinými zde nechyběli ani Bohuš Poslední, Josef Šíp, Karel Scheder nebo Michal Rudolf a spousta dalších. Na perfektně připravené trati tak dali po dlouhé zimní přestávce zabrat jezdci všech věkových kategorií.

I přes velmi nevlídně vypadající začátek týdne, kdy celou republiku pokryla sněhová nadílka jako o vánocích, se na start letošní sezóny dostavila nejen endurácká špička, ale s nimi na 150 jezdců v přeboru a mistrovství ČR a dalších 100 jezdců v Shell adventure Cupu. Cekem tak offroadový areál v Podbořanech hostil více jak 250 závodníků nepočítaje doprovod, mechaniky, manželky s dětmi nebo přítelkyně s pejsky.

Ale postupně od začátku…
Nedávný orkán Kyril, jehož běsnění se projevilo na téměř celém území České republiky, se nevyhnul ani prvotně plánovanému areálu v Jincích na benešovsku a tak pořadatelský Vojenský Offroad klub musel na poslední chvíli sáhnout po náhradní variantě a tou byl právě zmiňovaný areál v Podbořanech. Už v pátek se počasí začalo umoudřovat a tak jsme v sobotu byli svědky, jak se trať postupně měnila z mokré a místy bahnité na suchou, a v neděli dokonce prašnou .

S obrovským nasazením se nakonec podařilo připravit trať, na které se objevily krásné technické pasáže doplněné divácky atraktivním výjezdem v blízkosti zcela zaplněného depa. Diváci lemující trať buráceli nadšením, pískali a tleskali při sledování výkonů, které zde někteří jezdci předváděli. Ti, kteří jezdí pravidelně na závody tohoto typu, byli svědky velmi příjemné atmosféry, která zde po celou dobu vládla.

Image

O tu se svým servisem postarala promoční agentura CPA, jež bude zajišťovat nejen podniky mistrovství republiky v enduru a cross country dvojic ale i seriál nelicenčních jezdců Shell Adventure Cup. Touto akcí ukázala i největším pesimistům, že i v našich podmínkách lze uspořádat soutěž na vysoké profesionální úrovni, kterou hodlá i nadále zvyšovat. Diváky i samotné závodníky potěšilo zajištění catteringového stanu s velkým výběrem občerstvení a osvětlené a ozvučené depo.

Samotný závod odstartoval, již od samého rána dobrou náladou oslňující, starosta města Podbořany, pan mgr. Reindl. V devět hodin tak na startu letošní sezóny stáli naši junioři na které čekala krásná, ale náročná trať, kde nebylo místo k odpočinku. Všechny závodníky tak čekala 15 km dlouhá trasa, na které se vzájemně střídaly dvojice jezdců a to po rovné tři hodiny. První se na trať vydali jezdci Mistrovství ČR a poté soutěžící zapsaní v Přeboru ČR.

Jako nejrychlejší se zde ukázal Karel Scheder, který celý úsek zvládl za úctyhodných 11minut a 30 sec. Celá soutěžní víkend byl rozložen na jednotlivé dny a tak proběhlo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorii jak v sobotu, tak i v neděli. Celkem pak bylo rozdáno neuvěřitelných 120 pohárů v osmi kategoriích!!! Své první body si tak připsali Michal Rudolf a Robert Šíp za vítězství v absolutním pořadí, které v neděli obhájili a usadili se tak bezpečně do čela průběžného pořadí.

Uvidíme, zda příští závod dvojic, který se jede 28. – 29.4.2007 v polské Olszyně potvrdí jejich formu a zvětší tak náskok na ostatní, nebo někdo více zabojuje a z pomyslného trůnu je sesadí. Nejbližší závod na který Vás Vojenský offroad klub a promotion agentura CPA zvou, je Mistrovství ČR v enduru konající se 14. – 15.4 v polském Novem Kosciolu nedaleko Jelenie Gory.

Tomáš Uruba, www.dakar.cz