Get Adobe Flash player
Home ENDURO, CROSS COUNTRY Enduro 2003 Cross Country Šumperk - Pád v posledním kole Tomáše Císaře nezastavil

Cross Country Šumperk - Pád v posledním kole Tomáše Císaře nezastavil

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší
Celý článekV neděli, po skončení závodu Mezinárodního mistrovství ČR v Cross Country v Šumperku, jsem v depu vyhledal Tomáše Císaře z Motosportu Adámek. Zajímalo mě, jak Tomáš, který zde vybojoval druhé místo ve své třídě 2T do 125 ccm, viděl průběh závodu. Zvítězil Zdeněk Gottwald, třetí na stupeň vítězů vystoupil Jiří Mejšner. Dakar: „Tomáši, v Košťálově Vám uteklo třetí místo ve třídě o vlásek, jak jste se připravoval na Cross Country v Šumperku?“ Tomáš : „ Košťálov byl vlastně první letošní závod MČR, kde se ukázalo, jak kdo na tom po zimní přestávce je. Já jsem po nevydařené sobotě, kdy jsem skončil pátý, vybojoval v neděli v posledních zatáčkách třetí místo, ale součtem časů za oba dny jsem skončil čtvrtý. Ovšem součtem bodů jsem byl v průběžném pořadí na třetím místě za Zdeňkem Gottvaldem a Jirkou Mejšnerem. Hned po Košťálově se jelo ME v maďarském Ceredu, kde jsem byl 16. a 21. a po Maďarsku jsme se přemístili sem do Šumperka. Takže na trénink a přípravu nebylo moc času. Dakar: „ Jak v Šumperku probíhal sobotní závod ?“ Tomáš : „V pátek jsem si trať prošel a už od začátku se mi zamlouvala. Část vedla po motokrosové trati a zbytek lesem a po louce. Bylo jasné, že se louka brzy rozbije a vzniknou velké a nepříjemné díry, které budou způsobovat únavu. V sobotu jsme startovali jako první. Trať byla lehce rozblácená a bylo pod mrakem, ale naštěstí nepršelo. Start se mi celkem vydařil a v první zatáčce jsem byl dost vpředu. Avšak v dalších zatáčkách jsem se začal propadat do hlouby startovního pole. V prvních třech kolech mě bolely ruce a měl jsem i několik pádů. Potom sice bolest opadla a začal jsem se prodírat dopředu, ovšem prodírání se zastavilo na Radku Pabiškovi, který jel opravdu bezchybně a nedal mi šanci k předjetí a také jsem ho až do cíle nepředjel. Tím pádem jsem skončil v sobotu čtvrtý.“

Fotogalerie

Dakar : „ V neděli jsme Vás viděli s roztrhaným dresem dojíždět do cíle. Co se stalo?“ Tomáš : „V neděli jsme startovali až po Přeboru ČR a trať už byla značně rozbitá. Start byl pravý opak sobotního startu. Nepodařilo se mi nastartovat napoprvé a odjížděl jsem téměř poslední. Tak jsem rozjel velkou stíhací jízdu a během prvního kola jsem se bez větších potíží dostal na třetí místo ve 125 ccm za Jirku Mejšnera, kterého jsem předjel ve třetím kole. Jelo se mi opravdu skvěle, nebyl jsem vůbec unavený a trať se mi líbila i když byla rozbitá. Byl jsem prostě úplně v pohodě a až do předposledního kola jsem jel bez pádu. Na konci předposledního kola jsem při odrazu na jednom ze skoků trefil předním kolem díru, přepadnul jsem řídítka a udělal jsem i s motorkou několik kotrmelců. Naštěstí motorka byla téměř v pořádku a já jsem z toho vyváznul také jen s pohmožděným krkem a odřenými zády. Proto ten roztrhaný dres. Odkroužil jsem poslední kolo a díky velkému náskoku ze začátku jsem si udržel druhé místo.

Fotogalerie

Dakar : „Tomáši, druhé místo za Zděnkem Gottvaldem je Vašim asi největším úspěchem po 12. místě na loňské Šestidenní v družstvech. Jaké jsou Vaše další plány?“ Tomáš : „Druhé místo za Zdeňkem je určitě velký úspěch, protože Zdeněk jede výborně a i po loňském zranění dokazuje, že patří nejen mezi českou, ale i evropskou špičku. Příští závod se jede v Kroměříži, kde je podobná trať jako v Šumperku, takže doufám, že se mi bude dařit. V konečném pořadí seriálu bych chtěl být do třetího místa. V ME bych si přál alespoň jednou bodovat, což už nebude tak jednoduché. Jede se už pouze dvakrát, v Itálii a Polsku. No a příští rok bych se chtěl podívat do juniorské reprezentace, do Stříbrné vázy na Šestidenní, která se pojede v Polsku. Dakar: „Plány to jsou skutečně veliké, jak Vás podporují doma a v týmu?“ Tomáš: „To vše by samozřejmě nešlo bez zázemí doma, hlavně táty, který mi pomáhá s přípravou motorky, bez sponzorů, bez zázemí v týmu Motosport Adámek. Náš manažer Zbyněk Krejčí na závodech vytváří opravdovou skvělou týmovou atmosféru. Dakar: „Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů v dalších závodech sezóny.“ Tomáš Císař je junior, člen širší reprezentace ČR. Startuje za tým Motosport Adámek. V letošní sezóně 2003 startuje ve třídě 2T do 125 ccm, na motocyklu KTM.

Fotogalerie

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker Zippo zapalovače klasika on-line Karnevalové kostýmy a masky pro karneval | Svítidla a osvětlení