Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 Zapletal byl ošetřován

Zapletal byl ošetřován

Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Image Dvanáctá etapa prověří především závodní techniku. Posádky čekají různé typy písečných dun včetně obávaných "bílých dun". 3 dny před koncem rallye patrně tato část trasy zamíchá pořadím. Hlavně proto, že do bivaku ve Fiambala nebudou mít povolen vjezd asistenční vozy. Zlaté pravidlo pro tuto etapu zní: "Vědět, jak šetřit svou techniku."

Mitubishi č.340 (Zapletal x Ouředníček) startuje z 15. pozice ve 13.hod a 04min našeho času. Připomeňme, že prvních 10 startujících vyjede na trať ve 2 minutových intervalech. Od 10. do 20. pozice startují po 1 minutě a od 20. startovní pozice dál jen po půl minutě...

Miroslav Zapletal měl při neměřeném přejezdu přes Andy zdravotní problémy. Ve výšce cca 4500 m.n.m musel vyhledat lékařskou asistenci.

"Točila se mi hlava, byl jsem téměř vyčerpán a tak jsem v Andách vyhledal ošetření. Po změření hladiny kyslíku v krvi jsem dostal od zdravotníků kyslíkovou dávku a můj stav se podstatně zlepšil", říká Miroslav Zapletal.

Proč jste v desáté etapě startovali až ze 63. pozice?

Mirek: "Bylo to kvůli technickým problémům. Při dojezdu na start jsme byli nuceni start opustit a vrátit se znovu do bivaku. Po odstranění problému jsme dostali náhradní čas až někde po 60. pozici a tak jsme celou 10. etapu hlavně předjížděli. To, že jsme dojeli na tak pěkném místě nás opravdu moc těší."

Takže jste si závodění v 10. etapě doslova užili, jak se Vám jelo?

MIREK: "Ztratili jsme filtr sání a tak jsme museli do sání vrazit hadr. Jeli jsme tak celých 500 km se sníženým výkonem. I proto si umístění v etapě velice vážím.

Jste na 11. místě - pokukujete po možnosti vstupu do TOP 10?

MIREK: "Rozhodně tak nepřemýšlíme, jedeme svým tempem a pokud se to podaří... účtuje se stejně až v cíli celého závodu.

Čím to je, že jste tak unaven?

MIREK: "Pro mě je daleko horší, když jsou dny přejezdů a volna, protože to na mě vše dolehlo a cítím se opravdu unavený. Potřebuji být nejlépe pod stálým závodním tlakem, pak jsem ve své kůži."

www.minimedia.cz