Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 Street vyhrál pátou etapu mezi motorkami

Street vyhrál pátou etapu mezi motorkami

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Image Včera odstartovala 5.etapa. 506 ostrých kilometrů, v které se poprvé objeví i pořádné pískové duny. V kategorii motocyklů se na čele stále drží Coma, i když včera dojel s 15 minutovou ztrátou na vítěze, jímž se stal Američan Street před Verhoevenem a Lopezem.

Američan tak pokračuje ve vynikajících výkonech a připsal si i první etapové vítězství a pojistil si tak průběžnou druhou pozici.

Martin Macek dnes dojel na výborném 19. místě, Froněk na místě 60.

V kategorii quadů jsou v cíli avizováni prozatím dva jezdci: 1. Španěl Gonzáles a jako 2. Josef Macháček, který na dnešního vítěze ztralil 24 minut.

Kralování dvou jezdců, střídajících se ve vítězstvích v jednotlivých etapách, bylo prolomena VW De Villierse(celkově se posunul na druhé místo), následovaného jeho kolegou Deppingem a Hummerem Američana Robbieho Gordona, který si tak připsal zatím nejlepší etapové umístění. Ke změnám došlo také na čele průběžného vedení, kam se i přes 4. dnešní pozici vyhoupl Katařan Al Attiyah. K tomuto posunu mu významně dopomohl dnes chybující Sainz, který poslal svůj vůz přes střechuk a poté měl problémy ve zmíněných písečných dunách a v celkovém pořadí se propadl až na třetí místo. Stejné problémy potkaly i Stephaného Peterhansela, ten se s nimi však vypořádal o něco lépe a dojel na místě 5.

Mirek Zapletal zatím není mezi těmi co dojeli, ale na posledním mezičase - 30 km před cílem - byl na místě 19. Jiří Janeček s Viktorem Chytkou byli zhruba 140 km před cílem na výborném 44. místě.

V kategorii kamionů se na prvních třech příčkách objevili ti samí jezdci, kteří taktéž vévodí výsledkové listině v součtu časů za všechny etapy. Dnes dojeli v pořadí Kabirov, Chagin, De Rooy. V celkovém pořadí si první místo drží stále Nizozemec De Rooy, 2. je Kabirov a třřetí jeho krajan Chagin. Na posledním mezičase na 6 místě objevil Tomáš Tomeček, na 8. pak Marek Spáčil.

Marek Chytka