Get Adobe Flash player
Home DAKAR 2009 DAKAR 2009 – stejný závod, ale jiná místa

DAKAR 2009 – stejný závod, ale jiná místa

Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Image 25.11. je v diářích mnoha posádek světa jako první den „D“, protože ač samotná rally začíná 3.1.2009, tohle úterý je dnem odjezdu na přejímky do francouzského Le Havre.

Strávili jsme to dopoledne s českou posádkou Mirek Zapletal a Tomáš Ouředníček v Dřevohosticích, kde se připravovala potřebná technika teamu OFFROADSPORT.CZ k odjezdu. 27.11. totiž proběhnou technické přejímky a celý závodní aparát se vydá na 3 týdení plavbu do Argentiny. Nutno připomenout, že tato posádka, je jedním ze dvou teamů reprezentujícím Českou republiku na nejnáročnější rally světa – DAKAR 2009 v kategorii automobilů T1.

DAKAR 2009 se pojede na území Argentiny a Chile, 9574 km ve 14 etapách s 5652 kilometry speciálek. Mirek s Tomášem pojednou s ex-továrním vozem Mitsubishi L200 Strakar a celý tým se představí v nových barvách a designu, kterému dominuje černo-oranžová barva. Zatímco nenápadný a skromný Mirek Zapletal je velmi zkušený a ve světě uznávaný pilot, který si svými výkony vydobyl zasloužený respekt a Dakaru se jako závodící zúčastní podruhé (pokud nepočítáme loňskou zrušenou soutěž), jeho navigátor Tomáš Ouředníček zažije dakarskou premiéru a bude to jeho šestý závod celkově. Mohlo by se zdát, že to není co do zkušeností mnoho, ale když použiji Mirkova slova – „Člověk to má nebo nemá v sobě a to se projeví okamžitě“, je řečeno vše. Dosavadní společné výsledky ze závodů dokazují, že našli společnou řeč a hlavně velkou chuť závodit!

Mirek k rally Transorientale: „Už jen možnost zúčastnit se takového závodu byla pro mne obrovskou příležitostí. Ani ne tak sportovní jako možností dělat najednou věci, které mne strašně baví – cestování a poznávání míst, do kterých se člověk běžně nedostane. Když se pak spojí všechny tyto aspekty dohromady – závodění, fascinující místa a možnost poznávání – vznikne naprosto vzrušující a nepřenosný zážitek.“

Aktuální rozhovor s posádkou Mirek Zapletal a navigátor Tomáš Ouředníček na voze Mitsubishi L200 a více informací najdete na www.minimedia.cz.