Home

5. etapa ukončila rally Orpi Maroc 2005

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Celý článek 5. etapou dnes skončila rally Orpi Maroc, které se účastnila i posádka Letka Racing Teamu Tomáš Tomeček, Vojtěch Morávek, Michael Tanaka. Náš tým se na rally přihlásil spíše z tréninkových důvodů. „Maroko bereme jako dobrou průpravu pro příští ročník Dakaru. V těžkém a rozbitém terénu jsme si mohli otestovat jak vlastnosti našeho vozu Tatra, tak souhru členů posádky. A to bylo naším hlavním cílem.

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník

Domů si vezeme nové poznatky a zkušenosti. Kategorii kamiónů se nám podařilo vyhrát, jsme si ovšem vědomi toho, že zde chyběla kvalitní konkurence. Přesto nás vítězství těší,“ zhodnotil rally Tomáš Tomeček.

A jaká byla poslední etapa? Podle slov Tomáše Tomečka byla velmi nevhodná pro kamióny. Trať byla úzká a hodně zatáčkovitá, vyžadovala časté změny tempa. „Některé zatáčky jsme projížděli nadvakrát. Etapa se mi nelíbila.“

Dnes večer proběhne vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií. Mezi motocyklisty zvítězil Isidre Pujol Esteve na KTM a v osobních autech posádka Bruno Saby a Michel Perin s vozem Volkswagen. V kategorii kamiónů si pro vítězství dojel Tomáš Tomeček, na druhém místě skončil Unimog s pilotem Raymondem Louinem (start. č. 301) se ztrátou 6 h. 38 min. a třetí dojela se ztrátou 18 h. 32 min. a 12hodinovou penalizací Elizabete Jacinto s Renaultem (start. č. 300). Posádka Tomáše Tomečka se v absolutní klasifikaci automobilů (tzn. osobní i nákladní) umístila na 23. místě. Zítra vyrazí Tomáš Tomeček a Vojtěch Morávek s vozem Tatra po vlastní ose zpět do České republiky. Absolutní pořadí v kategorii kamiónů: 1. Tomeček (302 - Tatra) 22h 55 26" 2. Louin (301 - Unimog) 29h 34 08" 06h 38 42" 3. Jacinto (300 - Renault) 41h 27 55" 18h 32 29" Zuzka Nohavicová

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker