Home

V Mohelnici se za dva dny utkalo celkem 29 posádek...

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší
Celý článek Dakar.cz / V Mohelnici za dva dny utkalo celkem 29 posádek s terénními sériovými tahači, prototypy a offroady. Na nejnáročnějších tratích v Evropě musely překonávat velmi prudká stoupání, sjezdy i extémní nerovnosti. O tom, že mohelnický závod je vždy velmi náročný svědčí řada karambolů. Například v kategorii offroadů bylo nutné vyprostit vůz ARO Jiřího Sedláka a Davida Kotase. Další offroadová posádka se stejným typem auta, řízeným Tomášem Janků a Janem Fibingerem, zlomila poloosu. Pro náhradní díl pak musela cestovat celých 240 km. Celou noc opravovala a ráno hrdě stála na startu.

Fotogalerie DAKAR 2005 / Rozcestník foto: archiv

V tzv. královské karegorii S5, sériových vozů, kde soutěží 14 ti tunové Tatry, dnes zvítězil Rostislav Drahokoupil a Vladimír Krčil s Tatrou 813. Závodníci jsou z východních Čech a v uplynulé sezóně úspěšně absolvovali i seriál mistrovství Evropy v trucktrialu, kde obsadili celkově třetí místo. Kategorii menších sériových vozů vyhrála posádka Vojtěch Hertus a Ivo Juřice s Mercedesem Unimog. Mezi sériovými offroady si nejlépe vedl Miloš Vondrák a Jiří Javůrek s Avií A11. Mezi offroady speciálně upravenými do náročného terénu byla nejlepší Midisema 4 s posádkou Marek Michal a Zdeněk Vrabec. V poslední karegorii se utkaly prototypy Svařák a Edward konstruované do extrémních terénů, se sériovým vozem Praga V3S. Tady zvítězil Jan Patřičný a Jiří Tupáček se Svařákem, který je zajímavý tím, že v jeho konstrukci nenajdete jediný šroub. Vše je pospojováno svářečkou. Za největšího karambolistu závodu byl zvolen Jan Uzel s Tatrou 805. Cenu za nejhezčí závodní truck dostal Matador Libros Team s Tatrou 813 řízenou dvojposádkou složenou z Libora Václavíka, Romana Moška a Drahomíra Stříže s Ivanem Šibínským. V doprovodném programu bylo možné vidět i velmi věrné napodobeniny skutečných závodních trucků. Modely aut byly řízeny rádiem a dokázaly překonávat i terénní překážky. Velkému zájmu návštěvníků se těšila i freestylová show, s extrémně nebezpečnými skoky na motorkách. Další závod v Extrem truck trialu, se uskuteční už v srpnu v Nové Pace. Opět bude možné vidět největší 14 - ti tunové Tatry - Kolosy v boji s náročným terénem. Chybět nebudou offroady ani speciální terénní prototypy. Závody se uskuteční ve Štikovské rokli, která je proslulá pořádáním soutěží seriálu mistrovství evropy v autocrosse, a je tedy doslova mekou motoristického sportu. Zdroj: Extrem Truck Trial

Naše aktivity jsou rozsáhlé...

(Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2003) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2004) (Všechny články v kategorii Telefonica-Dakar 2005) (Videa z Telefonica - Dakar 2003) Hlavním partnerem portálu Dakar.cz je internetový obchodní dům Hocker