Get Adobe Flash player
Home

Nani Roma se vrací k X-Raidu

Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Image Španělský závodník Joan "Nani" Roma oznámil návrat k Monster Energy X-Raid teamu. Po boku Novického a Garafulice odstartuje již zítra do třetího podniku MS, kterým bude Tuniská rely.

Naopak vítěz předešlého závodu v Abú Zábí Stéphane Peterhansel se bude věnovat vývoji Mini 4All Racing a do Severní Afriky tedy nezamíří.

Někdejší dakarský vítěz v kategorii motocyklů Roma se v barvách X-Raidu poprvé představil na loňském Dakaru, když krátce před tím skončilo své účinkování v dálkových soutěžích Mitsubishi, jehož továrním jezdcem dlouhá léta byl. V úvodu soutěže se sice ujal vedení, pak ale dvakrát havaroval a záhy odstoupil. Poté se s X-Raidem rozešel a na letošní Dakar se dohodl na poslední chvíli s Nissanem; ani letos však cíl soutěže neviděl.

Po Italské Baja Roma testoval SAM Mercedes 35CC, s nímž na prvním závodě MS startoval Mattias Kahle, přičemž se Roma netajil tím, že by se rád vrátil do X-Raidu, to se však nelíbilo jeho osobnímu sponzoru Red Bullu, který logicky nepodporoval jezdcům vstup do týmu sponzorovaným konkurenčním výrobcem Monster Energy. Roma se nakonec tedy rozhodl s Red Bullem rozloučit.

V Tunisku pojede Roma opět se zkušeným spolujezdcem Michelem Perinem, řídit bude osvědčené BMW X3CC. Závodit by měl i v dalších závodech sezony, přičemž vyzkoušet by si měl i novější vůz týmu, Mini 4All Racing. Který z těchto dvou vozů využije Roma na Dakaru 2012, však rozhodnuto ještě není.

rely.cz,Jiří Hasman