Get Adobe Flash player
Home

Druhá etapa – Schlessler útočí, Zapletal končí

Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Image Druhá etapa měřila necelých tři sta kilometrů. Obloha byla od rána pod mrakem a teplota se pohybovala kolem 37 stupňů. Vozy vyrazily na trať po motocyklech a čtyřkolkách někdy kolem deváté. Po včerejší etapě nepokračuje Mardějev, který obětoval svůj vůz na náhradní díly pro Novikova.

Ten si včera poskočil a vážně poškodil přední část svého kamazu. Dnešní den nečekalo na jezdce nic lehkého a oproti včerejším nízkým dunám přišly ještě vyšší. Ve vozech začíná být velké horko, trať začíná být čím dál těžší. Zapletal s Ouředníkem, jediná česká posádka v poli jede na průběžné čtvrté pozici. Problémy má Peterhansel, kterého předjíždí Novický ,celé startovní pole však vede Schlessler. Asi padesát kiomerů před cílem speciálky začíná něco smrdět v zapletalově L 200. Dojíždí do cíle s nepravidelně běžícím motorem. V bivaku je jasné, že i pro druhého Čecha ve startovním poli soutěž předčasně končí. Patrně propálený píst zastavuje mitsubishi L 200 v českých barvách. Posádka odstupuje. Z dalších favoritů má potíže Gadasin, jede jen na zadní nápravu. Celé startovní pole se trhá a natahuje. Některé posádky si hoví na hotelu, jiné bojují s nástrahami těžké písečné trati dlouho do noci.

I když dnes vyhrál Schlesser pře Novickým a Peterhanselem (Zapletal čtvrtý), zůstává na čele Peterhansel před Novickým a Schlesslerem.

MCH