Get Adobe Flash player
Home

Czech Dakar Racing v novém kabátu na Abu Dhabi

Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Image Czech Dakar Racing – nástupnický tým automobilové sekce Czech Dakar Teamu Jiřího Janečka a Viktora Chytky, v posledních letech nejúspěšnější české automobilové posádky na Rally Dakar, v sobotu 2. 4. 2011 startuje ve Spojených arabských emirátech na Abu Dhabi Desert Challenge.

Do druhého závodu letošního Světového poháru FIA a klasické pouštní rally, dříve známé pod jménem UAE Desert Challenge, závodní stáj vyslala ve skupině T2 s osvědčenou “dakarskou“ Toyotou Land Cruiser 120 nově utvořenou posádku ve složení Jiří Janeček – Eva Vykydalová.

„Žádná procházka růžovým sadem to nebude. S Evou ještě úplně sladění nejsme, ale budeme bojovat!“ komentoval v SMS vzkazu své první dojmy z dějiště ADDC Jiří Janeček.

Zhruba stovka přihlášených z více jak 30 zemí vyrazí do závodu při otevírací krátké super speciálce v Marina Mall v sobotu v 15 hod. odpoledne. Během následujících dnů na ně pak čeká šest rychlostních zkoušek. Ze známých jezdců písky největšího a nejbohatšího ze 7 emirátů okusí Francouzi Peterhansel, Schlesser, Španěl Coma, Nor Ullevalseter, Rus Novickij, anebo Ital Polli. Ti nejúspěšnější pak soutěž slavnostně zakončí 7. dubna na okruhu Yas Marina.

Kromě Jiřího Janečka, kterému v posádce se startovním číslem 228 bude sekundovat Eva Vykydalová, první dáma českých rally soutěží a favoritka výběrové soutěže Czech Dakar Teamu „Ženy pro Dakar“, z Česka startují i Miroslav Zapletal s Tomášem Ouředníčkem na Mitsubishi L200 ve skupině T1. Jak Janeček, tak i Zapletal se vracejí na tratě po roční přestávce.

Mezi motocykly se při neúčasti pětinásobného vítěze Cyrila Desprese šance připisují Marcovi Comovi jedoucím na KTM 450 Rally.

V kamionech se po dvouroční přestávce opět ukáže se třemi vozy tým Kamaz, který namísto osvědčených borců Čagina s Kabirovem chce dát příležitost k nasbírání zkušeností své omladině.

Tip: Fanouškům pouštní rally bude Eurosport každý den po dobu trvání závodu přinášet 12-timinutové sestřihy toho nejzajímavějšího z každého dne (v časech 0.30 resp. 8:30 h).

Abu Dhabi Desert Challenge 2011 (UAE)

Abu Dhabi Desert Challenge se jezdí od roku 1991. Je to relativně krátká, ale mimořádně intenzivní rally v náročných podmínkách téměř nekonečných zlatavých písečných dun a při teplotách setrvale okolo 40°C.

Ze začátku soutěž poutala pozornost jen arabských závodníků. Ostatní jezdci světového pole však rychle přišli závodění v Emirátech Perského zálivu „na chuť“ a v letech 1994 až 2008 už nedovolili zvítězit žádnému z místních závodníků. Tuto sérii přetrhla až současná dakarská hvězda, někdejší mistr světa produkčních vozů, šampion FIA Katařan Nasser Al-Attiyah.

Letos se změnilo místo bivaku, které pořadatelé přesunuly z Mooreb Hill do pohádkového komplexu uprostřed divoké pouště Qasr Al Sarab.

Startuje se stejně jako vloni na okruhu F1 v Abu Dhabi.

Czech Dakar Racing