Get Adobe Flash player
Home

Sedminásobný vítěz dakarské rallye Čagin ukončil kariéru

Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Image Slavný ruský řidič Vladimir Čagin, který svůj kamion Kamaz sedmkrát dovedl k vítězství na Rallye Dakar, ukončil profesionální kariéru.

"Dakarem 2011 jsem skončil svou kariéru," řekl dlouholetý soupeř českých závodníků. Vedle sedmi triumfů na Dakaru je Čagin pětinásobným vítězem Master-rallye, osminásobným vítězem Dubajské rallye a vítězem Rallye Paříž-Peking. Dakar vyhrál v letech 2000, 2002-04, 2006 a 2010-11.

Jednačtyřicetiletá legenda ruského sportu, známá pod přezdívkou "car", začínala na Dakaru jako spolujezdec v roce 1990, za volant se Čagin premiérově posadil v roce 1996. Je rekordmanem nejen v počtu titulů, ale i vítězných dakarských etap - se svým Kamazem jich má na kontě úctyhodných třiašedesát.

V Rusku je Čagin považován za sportovní ikonu. Novináři ho přirovnávají k bohatýrům z dávných ruských bájí a k prvnímu kosmonautovi Juriji Gagarinovi. "Duše se tetelí radostí, že v Rusku žije takový chlapík," napsal komentátor listu Sovětskij sport po letošním Čaginově vítězství v Rallye Dakar.

Sport.iHNed.cz